آلبوم جدید مرتضی پاشایی یکی هست

آلبوم جدید  مرتضی پاشایی  یکی هست

مرتضی پاشایی  یکی هست

 

 
 
آلبوم جدید یکی هست چه خبر؟ کی بالاخره قرار است منتشر شود؟
بعد از ماه مبارک تبلیغات ما شروع می‌شود. به هر حال به نظرم یکی دو هفته پس از این ماه، کار تکثیر کارخانه‌ای آلبوم یکی هست مرتضی پاشایی شروع می‌شود و دیگر با صلاحدید شرکت، آلبوم  مرتضی پاشایی یکی هست در بازار پخش می‌شود. شرکت ققنوس صاحب امتیاز کار است و موسسه «تصویر دنیای هنر» هم آن را در بازار پخش خواهد کرد. همه کارهای هماهنگی را هم دوست خوبم «مهدی کرد» انجام داده‌اند. 
 
تیم کاری آلبوم را هم معرفی می‌کنید؟
تنظیم‌ها را که میلاد ترابی و خودم انجام داده‌ایم با همراهی بچه‌های گروه «پازل باند». ملودی‌ها را هم خودم ساخته‌ام و البته میلاد هم در این آلبوم ملودی دارد. ترانه‌های این آلبوم هم عمدتا توسط مهرزاد امیرخانی سروده شده و علی بحرینی هم با یک کار در این آلبوم حضور دارند. 
 
دوست دارم برای اولین بار از اسم آلبومت امروز پرده برداری کنیم. موافقی؟
بله آلبومم را به خاطر لطفی که مردم به قطعه «یکی هست» داشتند و توجه‌شان به آن باعث گل کردن‌اش شد، به این نام گذاشته‌ایم. دوازده تراک دارد که به جز تراک «یکی هست» هر یازده کار دیگر آثار جدیدند. 
 
آلبوم خاصی این روز‌ها در بازار هست که توجه‌ات را به خودش جلب کرده باشد؟
این جمله‌ها را فقط از دید یک مخاطب موسیقی می‌گویم نه یک خواننده ولی واقعا این طور نیست و آلبومی در بازار وجود ندارد که من از ان لذت ببرم و دنبالش بروم. 
 
دوست دارم الان که آلبومت هنوز منتشر نشده، درباره‌اش اعتراف کنی. از کم کاری‌ها یا احیانا کاستی‌هایش.
روی آلبوم وقت و انرژ‍ی زیادی گذاشته‌ام. فکر می‌کنم از آثار قبلی‌ام خیلی بهتر شده. این حرف را خیلی‌ها هم که پیگیر کار‌هایم بوده‌اند، گفته‌اند. تمام تلاشم این بوده که بهترین کارم را بیرون بدهم. واقعا کم کاری‌ای وجود نداشته. 
 
برنامه ریزی‌ات برای کنسرت در تهران برای چه زمانی است؟
ما قرار است مهر ماه در تهران روی سن برویم ولی خودم همیشه در برابر این سوال لفظ «اوایل پائیز» را استفاده می‌کنم که اگر تاریخمان عقب و جلو شد بدقول نشده باشم. «پیمان عیسی‌زاده» هم ارکستر من را رهبری خواهد کرد. 
مرتضی پاشایی در روزهایی که ناصر حجازی از بین ما رفته بود، با انتشار یک قطعه به شدت مورد توجه قرار گرفت و با موقعیت‌شناسی خوبی که از خود نشان داد خیلی زود توانست محبوبیت قابل توجهی را بین دوستداران موسیقی از آن خود کند. خیلی‌ها در ابتدای انتشار قطعات این خواننده او را با محسن یگانه اشتباه گرفته بودند. ولی به مرور و با انتشار تصاویری از این خواننده، مرتضی پاشایی به عنوان جوان خوش صدا و با استعداد توانست به شهرت برسد. همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا او با امضای قراداد با یکی از شرکت‌های فرهنگی هنری، پیش زمینه انتشار رسمی آثارش را فراهم آورد. این خواننده که خیلی کم حاضر به گفتگو با رسانه‌ها می‌شود، در گفتگو با ما برای اولین بار جزئیات آلبوم نخستش را منتشر کرد و از انتشار آن در یک ماه آینده خبر داد. 
 
جدید‌ترین متهم پیروی از موج «شادمهریسم» در ایران تو هستی و این روزهای قبل از انتشار آلبوم‌ات صحبت‌هایی که در مورد محسن یگانه و رامین بی‌باک می‌شد، درباره تو زده می‌شود. از خودت در برابر این اتهام چطور دفاع می‌کنی؟
ببین موسیقی شادمهری قعطا در کار بسیاری از هنرمندانی که حتی جنس صدایشان شبیه شادمهر هم نبوده تاثیر زیادی داشته و دارد. کلا تاثیر گذاری موسیقی شادمهر بر کلیت موسیقی ایران را نمی‌شود کتمان کرد ولی در این بین خیلی‌ها بودند که به شادمهر نزدیک و نزدیک‌تر شدند و حتی مقلد او لقب گرفتند و دسته‌ای هم بودند که از این نوع موسیقی تاثیر پذیری داشتند و سراغ سبک و سیاق خودشان رفتند. ولی من از آن دسته‌ای بودم که قطعا تاثیر پذیری از این سبک داشته‌ام و شادمهر حضوری پررنگ در ناخودآگاه ذهن من داشته ولی خوب از یک جا به بعد استایل و سبک خودم را بالاخره پیدا کردم و دیگر از این فضا فاصله گرفتم. 
 
از پیروان این سبک چطور؟ تاثیر پذیری خاصی از آن‌ها نداشتی؟ از محسن یگانه یا رامین بی‌باک؟
نه به هیچ وجه. هر کسی تا جایی سعی می‌کند سمت سبک یا فردی برود. از یک جا به بعد کاملا باید خودش باشد و آثارش امضا و مهر خودش را یدک بکشد. 
 
 ولی جایی گفته بودی که کارهای محسن یگانه را دوست داری.
طبعیتا آثار محسن را دوست دارم. به هر حال قطعا آن‌ها قابلیت‌هایی را داشته‌اند که حالا مردم دوستشان دارند. ولی خوب، من هیچ تاثیری از آن‌ها در کار‌هایم نداشته و ندارم. 
 
اوج آرزوهای مرتضی پاشایی کجاست؟
همیشه به این فکر می‌کنم که آثارم جوری باشد که حتی کسانی که کلام‌ام را نمی‌فهمند و هر جای دنیا زندگی می‌کنند بتوانند با موسیقی من ارتباط برقرار کنند. یا بهتر است اینگونه بگویم که دوست دارم با زبان موسیقی‌ام با همه ارتباط برقرار کنم. 
 
خیلی‌ها معتقدند تو همه قابلیت‌های پدیده شدن در بازار موسیقی کشور را داری. خودت نظرت چیست؟ بازار موسیقی باید منتظر پدیده‌ای جدید بعد از شهرام شکوهی باشد؟
ببین مشهور شدن با محبوب شدن فرق دارد. محبوبیت و ماندگار شدن برای من خیلی مهم است و برای آن و رسیدن به آن تلاش می‌کنم. اجازه بدهید در این مورد مردم اظهار نظر کنند نه من.
/ 0 نظر / 38 بازدید