موزیک ما,دانلود آهنگ جدید,دانلود موزیک جدید

دانلود موزیک جدید

عکس نماد جام‌ جهانی ۲۰۱۴
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۳٠
 
فدراسیون جهانی فوتبال و همچنین کمیته‌ میزبانی جام‌جهانی در یک شوی تلویزیونی نماد جام‌جهانی برزیل را معرفی کردند. این نماد رنگی نوعی گورکن است که زیستگاهش در برزیل عنوان می‌شود. این عروسک خنده‌دار تاکنون نامگذاری نشده ولی آهنگی رسمی را به مناسبت تولدش دریافت کرده است.
رونالدو، بازیکن سال‌های پیش تیم ملی فوتبال برزیل در این شوی تلویزیونی عنوان کرد: “بسیار خوشحالم که به جدیدترین عضو تیم‌مان در جام‌جهانی ۲۰۱۴ خوش‌آمد می‌گویم.” او که یکی از اعضای کمیته‌ مشورتی میزبانان جام جهانی بیستم است، همچنین عنوان کرد: “معتقدم اشتیاق این عروسک به ورزش و همچنین کشورش به بسیاری از علاقمندان جوان فوتبال در برزیل و تمام دنیا انتقال خواهد یافت.” 
 نماد جام‌جهانی ۲۰۱۴ هنوز نامی را دریافت نکرده و قرار است از راه رای‌گیری عمومی نامگذاری شود. در این رای‌گیری هواداران فوتبال در برزیل تا نیمه ماه نوامبر می‌توانند نظر خود را اعلام کنند. 
 آرلیندو کروز، موسیقی‌دان برزیلی نیز در این مدت آهنگی را برای نماد جام‌جهانی ساخته و اجرا کرده است. 
 نماد نهایی جام‌جهانی از میان ۴۷ پیشنهاد مختلف که از سوی شش آژانس برزیلی ارائه شده بودند، انتخاب شد. در این انتخاب فدراسیون جهانی فوتبال و کمیته‌ میزبانی جام جهانی کودکان برزیلی در فاصله سنی پنج تا ۱۲ سال را مهم‌ترین گروه هدف خود عنوان کرده بودند. 
  ژروم والکه، دبیر کل فدراسیون جهانی فوتبال در این باره عنوان کرد: “گذشته از کودکان برزیلی، خطر “انقراض” هم یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده در انتخاب این عروسک با رنگ‌های کنونی‌اش بودند. 

 
 
گیاه صبر زرد
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٩
 
قرن‌هاست که این گیاه را می‌شناسند، از ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به صورت سنتی آن را مصرف کرده‌اند واکنون دانشمندان علوم تحقیقاتی، پزشکان عمومی و دندانپزشکان در کشورهای آمریکا، آلمان، روسیه و ژاپن جهت استفاده‌های کاملا حرفه‌ای مسائل پیچیده گیاه را هنوز تعقیب می‌کنند. در سال ۱۹۳۴ پزشکان رادیولوژیست آن را موثرتر از سایر محصولاتی یافتند که جهت سوختگی ناشی از اشعه x به کار می‌رود. امروزه هزاران صفحه پیرامون اطلاعات تحقیقی و نیروی بالقوه کاربردی این گیاه منتشر شده و این موضوع سبب گشته است که مردم اکثر کشورهای پیشرفته به طور مستقیم از آن در مصارف گوناگون بهره‌ می برند.
در اثر مشهور Dioscorides، Greek Horbal مربوط به قرن اول گزارش جامعی از کاربرد این گیاه در بهبود امراض زیر وجود دارد:
۱) زخم،
۲) بی‌خوابی،
۳) بی‌نظمی معده،
۴) تسکین دردها،
۵) یبوست،
۶) بواسیر،
۷) خارش،
۸) سردردها،
۹) کم مویی،
۱۰) امراض لثه و دهان،
۱۱) درد کلیه،
۱۲) تاول ناشی از سوختگی،
۱۳) ناراحتی‌های پوستی،
۱۴) آفتاب سوختگی و برطرف کردن لکه‌های روی پوست.
▪ این گیاه حالت بوته‌ای دارد. ساقه‌های آن کوتاه، ضخیم و کم و بیش منشعب و شاخه‌دار است. برگ‌های آن بدون دمبرگ، متراکم و به هم آمده است. شکل آن سر نیزه‌ای و به حالت مقعر است. لبه برگها دندانه‌ای خاردار است و ساقه بدون برگ (دم گل آذین) آن دارای برگهای فوقانی فلس مانند و منشعب بوده و گل آذین خوشه‌ای طویل دارای گلهای متراکم است. گلها به رنگ زرد واژگون و هم پوش و دارای میله پرچم بلندتر از طول لوله گل هستند. این گیاه در جنوب مدیترانه، اروپا، شمال آفریقا و جزایر قناری بیشتر کشت می‌شود. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده این گیاه در ایران نمی‌روید، ولی از آنجا که آب و هوای کشورمان برای کشت این گیاه مساعد است خصوصا جنوب کشور، امید است که در سطح وسیع بتوان از آن بهره‌برداری نمود.
اغلب مردم به اشتباه این تصور را دارند که هرچه گیاه مسن‌تر باشد (۳ یا ۴ سال) قدرت و نیروی بالقوه بیشتری جهت مداوا خواهد داشت. در واقع به این صورت نیست این درست که گیاه مسن نسبت به گیاه جوان مقاومت بیشتری دارد، ولی از جهت میزان مواد موثر حتی یک گیاه کوچک نیز می‌تواند بازدهی شفابخشی داشته باشد.
▪ این گیاه در مقابل نور مستقیم و تابش زیاد‌ آفتاب حساس است، از خود واکنش نشان داده و برگ‌هایش به رنگ قهوه‌ای در خواهد آمد. بنابراین بهتر است آن را در نور غیرمستقیم نگهداری کرد. از نقطه نظر حرارت مورد نیاز باید توجه داشت که نسبت به سرما حساس است و در محیطی مثل تهران این گیاه را باید در فصل زمستان در گلخانه نگهداری کرد.
▪ این گیاه یک گیاه آبدار است، بنابراین باید توجه داشت که از آب زیاد در مقایسه با بی‌آبی بیشتر صدمه خواهد دید. بنابراین هنگام آبیاری مجدد باید دقت کنید که خاک گلدان به یک خشکی نسبی رسیده باشد. بهترین طریق تعیین مقدار آب لازم برای هر گیاه از راه تجربه به دست می‌آید. قانون کلی این است که در هر بار آبیاری گلدان‌ها را آب کامل بدهید، به طوری که تمام خاک خیس شده و حتی قطرات اضافی از ته گلدان خارج شود.
▪ این گیاهان در ماسه خالص به رشد مطلوب دست نمی‌یابند، بلکه به خاک خوب و مقوی نیاز دارند. مخلوط خاک مناسبی که برای این گونه گیاهان توصیه می‌گردد عبارت است از یک قسمت خاک سبک یا مخلوط گلدان به اضافه یک قسمت خاک برگ به اضافه یک قسمت ماسه ریز به نسبت مساوی.
▪ معمولا تکثیر گیاه از طریق بذر، قلمه، پیوند و کشت مجدد پاجوش‌های گیاه صورت می‌گیرد.
▪ از گیاه صبر زرد به شکلهای متفاوت (ژل و عصاره تازه و غلیظ شده، پودر عصاره و ژل، مایع ژلاتینی استخراجی از برگ) در تهیه داروهای گیاهی، مواد آرایشی ودر صنعت استفاده می‌گردد. ژل و عصاره گیاه به علت وجود ترکیب‌های آنتراکینونی، یک داروی مسهل قوی به حساب می‌آید و نیز در درمان سردردهای کهنه و احتقان دماغی و ریوی نیز مصرف می‌شود.
محقق معروف دکتر لوین معتقد است که مقدار مصرف زیاد پودر صبر (۸ گرم)‌سبب مرگ فرد مصرف‌کننده می‌شود، در صورتی که مصرف مقدار کم آن مفید و دارای اثر دیرکننده که باعث بند آمدن شدید اعضای بطنی مخصوصا در روده بزرگ می‌شود است. به بیان دیگر مصرف مقدار مناسبی از پودر صبر (۵ درصد تا ۱۰درصد گرم) بسیار قوی و برانگیزه قوی جسمانی معده است.
▪ یکی از مهمترین داروهای سنتی در کشور سومالی از گونه صبر به نام A.Microdonta تهیه می‌گردد که از آن در درمان یرقان و امراض پوستی نیز استفاده می‌کنند. البته جهت درمان یرقان مقدار ۲۵ گرم شیره برگ را با یک لیتر آب مخلوط کرده و برای مدت ۲۴ ساعت به حال خود باقی می‌گذارند. پس از آن هر روز صبح و شب نصف استکان از آن را برای مدت ۱۵ روز استفاده می‌کنند.
▪ در دامپزشکی نیز با تجویز صبر به جای داروهای ترکیبی مسهلی تحریکات در معده و عمل ترشحی آن مانع از تخمیر شده و محتویات معده را از حالت سفتی آن درآورده و به طرف روده‌ها می‌راند. در ضمن باید توجه کرد که مقدار مصرفی صبر به صورت‌های مختلف به عنوان مسهل برحسب نوع حیوان متفاوت است. به طور مثال مقدار مصرف پودر برایگاو۱۰۰ گرم، اسب ۶۰ گرم، گوسفند ۱۵ گرم، سگ ۱۰ گرم تعیین گردیده است. باید توجه داشت که این مقادیر با تجویز پزشک صورت گیرد.
لیلا قدوسی، دبیرحرفه و فن، شهرستان تربت جام منابع و مآخذ: ۱- راهنمای کاربردی گیاهان دارویی، ترجمه و تالیف: دکتر عباس حاجی آخوندی ۲- گزیده گیاهان دارویی، تالیف: سید هادی صمصام شریعت ۳- گیاهان دارویی، تالیف علی زرگری ۴- تحقیقات گیاهان دارویی و معطر، تالیف:‌پرویز باباخانلو ۵- رهیافت‌های تولید و فرآوری گیاهان دارویی، تالیف:‌رضا امیدبیگی
روزنامه رسالت

 
 
درمان آلرژی بصورت طبیعی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦
 

آلرژی را می توان به عنوان حساسیت بدن نسبت به ماده یی تعریف کرد که به طور طبیعی افراد دیگر را مبتلا نمی کند. در محیط زندگی انسان، مواد بیشماری وجود دارند که ممکن است در بسیاری افراد سبب بروز واکنش های خفیف تا شدید شوند. این واکنش ها از آلرژی های حقیقی به علت عدم تحمل نسبت به بعضی اغذیه و مواد تا آلرژی های ناشی از آلودگی متغیرند.
واکنش های آلرژیک ممکن است ظرف چند دقیقه پس از تماس بیمار با آلرژن بروز کنند و یا ممکن است چند ساعت یا حتی چند روز به تأخیر افتند. تقریباً تمام قسمت های بدن ممکن است به آلرژی گرفتار شوند. آن بخش از بدن که تحت تأثیر آلرژی قرار می گیرد، عضو شوک نامیده می شود. نقاطی که بیشتر دچار آلرژی می شوند عبارتند از بینی، چشمان، پوست، قفسه ی سینه، روده و گوش.

واکنش های آلرژی به علت شرایط و مواد متفاوت بسیاری ایجاد می شوند. این عوامل عبارتند از گرده ی گل ها، گرد و غبار، مواد آرایشی و موی حیوانات، گیاهان سمی، سرم ها، واکسن و داروها. عوامل فیزیکی مانند گرما، سرما و آفتاب و نیز انواع غذاها. از میان آلرژن های متعدد غذایی می توان از فراوان ترین عوامل ایجاد آلرژی پرتقال، شیر، تخم مرغ، گندم، ماهی، شکلات، کلم، انواع سیب زمینی، گوجه فرنگی و توت فرنگی را ذکر کرد.

نشانه های آلرژی نیز به نسبت تعداد فراوان مواد به وجود آورنده ، زیاد و بسیار فراوان است. این نشانه ها عبارتند از سردردهای راجعه، میگرن، سرگیجه، آغالش پذیری، عصبانیت، افسردگی، نورالژی، عطسه، ورم ملتحمه، دیابت، اگزما، سوزش دل، تب یونجه، سوء هاضمه، یبوست، اسهال، زخم معده، آسم، افزایش وزن، بالا بودن فشارخون، درد قفسه ی سینه ، حملات قلبی، گرفتگی بینی یا آبریزش، کوتاهی نفس، ورم صورت و چشم و غیره. یک غذا ممکن است در افراد مختلف سبب پیدایش نشانه های متفاوت شود. بسیاری از آلرژی ها چند عاملی بوده و ممکن است به علت آلرژن های متعدد ایجاد شده باشند.

آلرژی نشانه ی کاهش مقاومت و ناهماهنگی درونی است که به علت اشتباه در مصرف اغذیه و خطا بودن شیوه ی زندگی می باشد. عقیده برآن است که استفاده از اغذیه یی مانند غلات، گوشت، ذرت، شیرکامل و غیره پیش از رسیدن به 10 تا 12 ماهگی علت بروز آلرژی است. به علت فقدان آنزیم های مناسب لازم برای هضم این اغذیه ، در این سن، مصرف آنها موجب بروز واکنش های آلرژی می شود. حداقل نوزاد باید به مدت 8 ماه از شیر مادر تغذیه کند تا به این ترتیب مواد مغذی لازم به صورت طبیعی از طریق شیر مادر به وی برسد.

علت مهم دیگر آلرژی، استفاده از اغذیه ی پردازش شده یی است که دارای افزودنی های شیمیایی است و بسیاری از این مواد سبب بروز واکنش های شدید آلرژی می شوند. ممکن است به علت عدم تعادل در جیره ی غذایی، حالت آلرژی بروز نماید. ممکن است به علت مصرف بیش از حد قند تصفیه شده و بی نظمی های متعاقب آن در میزان قند خون بدن نتواند به صورتی مناسب قند را تجزیه کرده و به مصرف برساند و یا به علت عدم تعادل مواد معدنی و ویتامین ها در نتیجه نقص در الگوی جیره ی غذایی، حالت آلرژی به وجود آید.

استرس عاطفی و روانشناسیک هم ممکن است به بروز آلرژی منتهی شود. طبق نظر دکتر هانس سلیه Hans Selye، اولین پژوهشگر در زمینه ی استرس، غالباً نشانه های آلرژی چیزی جز واکنش بدن نسبت به استرس نمی باشد. انسان ممکن است به علت استرس مزمن نسبت به غذاهای رایج یا موادی که به وفور در محیط دیده می شود مثل دود بنزین حساسیت پیدا کند.

● درمان

برای مقابله با آشفتگی های آلرژیک، راه های مختلفی وجود دارد. برای این کار ابتدا باید منابع ایجاد کننده ی آلرژی را یافت. این کار بسیار سخت است ولی کاری غیر ممکن نیست. دوم وقتی منابع ایجاد کننده ی آلرژی مشخص شد، باید از تماس با آنها پرهیز شود. سوم و مهم تر از همه، باید برای ایجاد و استقرار ایمنی، سلامت و مقاومت عمومی بدن را سازمان داد.

برای تشخیص اغذیه ی آلرژی زا دو راه وجود دارد. اولین روش را آزمون و خطای حذف غذایی می نامند. با این روش بسیاری از خطرات و اغذیه حذف می شود. تا آنجا که امکان دارد باید از اغذیه ی ارگانیک، پردازش نشده و عمل نیامده استفاده شود زیرا به این ترتیب یک گروه دیگر از خطرات مانند حشره کش ها، اسپری های مختلف و سم های دیگر حذف می شوند.

پس از حذف بسیاری از عوامل آشفته کننده برای یقین به نشانه های مشکوک ناشی از اغذیه باید بیمار خود عوامل ایجاد کننده ی آلرژی را در موارد مختلف شناسایی کند. در این مورد بهتر است از رژیم حذفی استفاده شود و به مدت دو هفته از غذاهای مشکوک استفاده نشود تا علت آلرژی مشخص گردد. گاهی با تغییر یک محصول خاص یا نوع به خصوص، می توان یک جانشین غذا یافت که موجب اختلال نمی شود.

راه دیگر تشخیص علت آلرژی آزمون نبض دکتر کوکا Coca است. این روش به صورت زیر انجام می شود: پیش از صرف غذا نبض را می شماریم. سپس در هر وعده غذا از یک غذا استفاده می کنیم، نیم ساعت پس از صرف غذا دوباره تعداد نبض را می شماریم. افزایش اندک تعداد نبض طبیعی است و حتی افزایش تا 16 ضربان نیز طبیعی تلقی می شود. در صورتی که تعداد نبض به 84 در دقیقه افزایش یابد، ممکن است آلرژی موجود نباشد.اما اگر تعداد نبض به بیش از این مقدار برسد و یک ساعت پس از صرف غذا به همین مقدار بماند، به احتمال زیاد آلرژی غذایی وجود دارد.

اما، بهترین راه برای پیشگیری یا غلبه کردن بر آلرژی تقویت مقاومت کلی جسم است تا دیگر جسم به راحتی طعمه ی عوامل آلرژی زا نشود. در شروع کار، بیمار باید به مدت 4 تا 10 روز صبح ها آب میوه بخورد. تکرار مصرف ناشتا یا اصولاً استفاده ی کوتاه مدت از رژیم روزه ی آب میوه، تحمل جسم نسبت به آلرژی را بیشتر می کند. پس از صرف آب میوه ی ناشتایی، می توان از یک نوع سبزی یا میوه مثل هویج، انگور یا سیب به مدت یک هفته استفاده کرد. بعد از این مدت، یک غذای دیگر به این رژیم افزوده می شود. بعد از 4 هفته، می توان در هر وعده از یکی از غذاهای پروتیینی استفاده کرد. در صورتی که نسبت به غذاهای جدید واکنش آلرژی ایجاد شود، آن غذا را باید قطع کرد و غذای دیگری مورد استفاده قرار داد. به این ترتیب تمامی عوامل آلرژی زا در نهایت از جیره ی غذایی حذف خواهند شد.

برای فعالیت روزانه، بدن به ذخیره ی بزرگ قلیایی نیاز دارد. ایجاد اسید فراوان به علت استفاده از غذاهای نامناسب، خستگی، استرس های روانی و کم خوابی ممکن است سدی در برابر کارآیی ذخایر قلیایی به شمار آیند. در افراد مبتلا به آلرژی باید از اغذیه ی تولید کننده ی قلیا استفاده کرد تا سیستم ایمنی تقویت شود.

اغذیه یی که باید از جیره ی غذایی حذف شوند عبارتند از چای، قهوه، شکلات، نوشابه های کولادار، الکل، قند، شیرینی ها و غذاهای حاوی قند، غلات تصفیه شده، گوشت، ماهی، جوجه، توتون، شیر، پنیر، کره، اغذیه ی دودی، شورها، ترشی ها و اغذیه ی حاوی هر نوع افزودنی شیمیایی، نگاهدارنده یا طعم دهنده . این اغذیه یا سبب تجمع مواد سمی و یا تحریک بیش از حد غدد آدرنال شده و یا بر تولید آنزیم لوزالمعده فشار می آورند و یا تعادل قند خون را به هم می زنند.

در مواردی با هدف پیشگیری، استفاده از ویتامین های کامل مجموعه ی C که به نام فلاونوییدها شناخته می شوند، توصیه شده است. این مواد سبب تقویت تراوایی یاخته در جهت ایمن سازی بدن در برابر آلرژی های مختلف به ویژه تب یونجه می شود. غالباً افزون ویتامین B6 یا اسید پانتوتنیک سبب تسکین مبتلایان به آلرژی می شود. آلرژی های مختلف ممکن است به علت ضعف کارکرد غده ی فوق کلیوی حاصل شود. در این گونه موارد مقدارکافی اسید پانتوتنیک به علاج بیماری می انجامد، ولی بهبودی چند هفته طول می کشد. مصرف مقدار کافی ویتامین E نیز سودمند است زیرا این ویتامین دارای خواص مؤثر ضد آلرژی است.

یک پزشک هندی به نام دکتر همنت پاتاک Hement Pathak، دارویی مؤثر برای آلرژی کشف کرده است. او دریافت که مصرف 5 قطره روغن کرچک در کمی آب میوه یا آب با معد ه ی خالی صبح ها، در مورد آلرژی های مجرای روده، پوست و راه گذرهای بینی بسیارسودمند است. دکتر پاتاک که خبره ی طب چینی است، موارد متعدد حفاظت در برابر آلرژی را با این روش گزارش نموده است.

در آن دسته از حالات آلرژی که عنصر استرس هم در بروز آن دخیل است، لازم است از روشهایی مانند بسط (آرمیدگی)، نرمش، مراقبه و کنترل ذهن، استفاده کرد. استفاده از این روشها سبب کاهش استرس یا از بین رفتن آن شده و به این ترتیب در درمان آلرژی مؤثر خواهد بود. آساناهای یوگا مانند یوگامودرا آردهماتسیندراسانا Yogamudra ardhmatsyendrasma، ساروانگاسانا sarvangasana، شاواسانا shavasana و آنولوماویلوما anuloma-viloma و پرانایاما pranayama نیز سودمند است.


 
 
درمان آلرژی بصورت طبیعی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦
 

آلرژی را می توان به عنوان حساسیت بدن نسبت به ماده یی تعریف کرد که به طور طبیعی افراد دیگر را مبتلا نمی کند. در محیط زندگی انسان، مواد بیشماری وجود دارند که ممکن است در بسیاری افراد سبب بروز واکنش های خفیف تا شدید شوند. این واکنش ها از آلرژی های حقیقی به علت عدم تحمل نسبت به بعضی اغذیه و مواد تا آلرژی های ناشی از آلودگی متغیرند.
واکنش های آلرژیک ممکن است ظرف چند دقیقه پس از تماس بیمار با آلرژن بروز کنند و یا ممکن است چند ساعت یا حتی چند روز به تأخیر افتند. تقریباً تمام قسمت های بدن ممکن است به آلرژی گرفتار شوند. آن بخش از بدن که تحت تأثیر آلرژی قرار می گیرد، عضو شوک نامیده می شود. نقاطی که بیشتر دچار آلرژی می شوند عبارتند از بینی، چشمان، پوست، قفسه ی سینه، روده و گوش.

واکنش های آلرژی به علت شرایط و مواد متفاوت بسیاری ایجاد می شوند. این عوامل عبارتند از گرده ی گل ها، گرد و غبار، مواد آرایشی و موی حیوانات، گیاهان سمی، سرم ها، واکسن و داروها. عوامل فیزیکی مانند گرما، سرما و آفتاب و نیز انواع غذاها. از میان آلرژن های متعدد غذایی می توان از فراوان ترین عوامل ایجاد آلرژی پرتقال، شیر، تخم مرغ، گندم، ماهی، شکلات، کلم، انواع سیب زمینی، گوجه فرنگی و توت فرنگی را ذکر کرد.

نشانه های آلرژی نیز به نسبت تعداد فراوان مواد به وجود آورنده ، زیاد و بسیار فراوان است. این نشانه ها عبارتند از سردردهای راجعه، میگرن، سرگیجه، آغالش پذیری، عصبانیت، افسردگی، نورالژی، عطسه، ورم ملتحمه، دیابت، اگزما، سوزش دل، تب یونجه، سوء هاضمه، یبوست، اسهال، زخم معده، آسم، افزایش وزن، بالا بودن فشارخون، درد قفسه ی سینه ، حملات قلبی، گرفتگی بینی یا آبریزش، کوتاهی نفس، ورم صورت و چشم و غیره. یک غذا ممکن است در افراد مختلف سبب پیدایش نشانه های متفاوت شود. بسیاری از آلرژی ها چند عاملی بوده و ممکن است به علت آلرژن های متعدد ایجاد شده باشند.

آلرژی نشانه ی کاهش مقاومت و ناهماهنگی درونی است که به علت اشتباه در مصرف اغذیه و خطا بودن شیوه ی زندگی می باشد. عقیده برآن است که استفاده از اغذیه یی مانند غلات، گوشت، ذرت، شیرکامل و غیره پیش از رسیدن به 10 تا 12 ماهگی علت بروز آلرژی است. به علت فقدان آنزیم های مناسب لازم برای هضم این اغذیه ، در این سن، مصرف آنها موجب بروز واکنش های آلرژی می شود. حداقل نوزاد باید به مدت 8 ماه از شیر مادر تغذیه کند تا به این ترتیب مواد مغذی لازم به صورت طبیعی از طریق شیر مادر به وی برسد.

علت مهم دیگر آلرژی، استفاده از اغذیه ی پردازش شده یی است که دارای افزودنی های شیمیایی است و بسیاری از این مواد سبب بروز واکنش های شدید آلرژی می شوند. ممکن است به علت عدم تعادل در جیره ی غذایی، حالت آلرژی بروز نماید. ممکن است به علت مصرف بیش از حد قند تصفیه شده و بی نظمی های متعاقب آن در میزان قند خون بدن نتواند به صورتی مناسب قند را تجزیه کرده و به مصرف برساند و یا به علت عدم تعادل مواد معدنی و ویتامین ها در نتیجه نقص در الگوی جیره ی غذایی، حالت آلرژی به وجود آید.

استرس عاطفی و روانشناسیک هم ممکن است به بروز آلرژی منتهی شود. طبق نظر دکتر هانس سلیه Hans Selye، اولین پژوهشگر در زمینه ی استرس، غالباً نشانه های آلرژی چیزی جز واکنش بدن نسبت به استرس نمی باشد. انسان ممکن است به علت استرس مزمن نسبت به غذاهای رایج یا موادی که به وفور در محیط دیده می شود مثل دود بنزین حساسیت پیدا کند.

● درمان

برای مقابله با آشفتگی های آلرژیک، راه های مختلفی وجود دارد. برای این کار ابتدا باید منابع ایجاد کننده ی آلرژی را یافت. این کار بسیار سخت است ولی کاری غیر ممکن نیست. دوم وقتی منابع ایجاد کننده ی آلرژی مشخص شد، باید از تماس با آنها پرهیز شود. سوم و مهم تر از همه، باید برای ایجاد و استقرار ایمنی، سلامت و مقاومت عمومی بدن را سازمان داد.

برای تشخیص اغذیه ی آلرژی زا دو راه وجود دارد. اولین روش را آزمون و خطای حذف غذایی می نامند. با این روش بسیاری از خطرات و اغذیه حذف می شود. تا آنجا که امکان دارد باید از اغذیه ی ارگانیک، پردازش نشده و عمل نیامده استفاده شود زیرا به این ترتیب یک گروه دیگر از خطرات مانند حشره کش ها، اسپری های مختلف و سم های دیگر حذف می شوند.

پس از حذف بسیاری از عوامل آشفته کننده برای یقین به نشانه های مشکوک ناشی از اغذیه باید بیمار خود عوامل ایجاد کننده ی آلرژی را در موارد مختلف شناسایی کند. در این مورد بهتر است از رژیم حذفی استفاده شود و به مدت دو هفته از غذاهای مشکوک استفاده نشود تا علت آلرژی مشخص گردد. گاهی با تغییر یک محصول خاص یا نوع به خصوص، می توان یک جانشین غذا یافت که موجب اختلال نمی شود.

راه دیگر تشخیص علت آلرژی آزمون نبض دکتر کوکا Coca است. این روش به صورت زیر انجام می شود: پیش از صرف غذا نبض را می شماریم. سپس در هر وعده غذا از یک غذا استفاده می کنیم، نیم ساعت پس از صرف غذا دوباره تعداد نبض را می شماریم. افزایش اندک تعداد نبض طبیعی است و حتی افزایش تا 16 ضربان نیز طبیعی تلقی می شود. در صورتی که تعداد نبض به 84 در دقیقه افزایش یابد، ممکن است آلرژی موجود نباشد.اما اگر تعداد نبض به بیش از این مقدار برسد و یک ساعت پس از صرف غذا به همین مقدار بماند، به احتمال زیاد آلرژی غذایی وجود دارد.

اما، بهترین راه برای پیشگیری یا غلبه کردن بر آلرژی تقویت مقاومت کلی جسم است تا دیگر جسم به راحتی طعمه ی عوامل آلرژی زا نشود. در شروع کار، بیمار باید به مدت 4 تا 10 روز صبح ها آب میوه بخورد. تکرار مصرف ناشتا یا اصولاً استفاده ی کوتاه مدت از رژیم روزه ی آب میوه، تحمل جسم نسبت به آلرژی را بیشتر می کند. پس از صرف آب میوه ی ناشتایی، می توان از یک نوع سبزی یا میوه مثل هویج، انگور یا سیب به مدت یک هفته استفاده کرد. بعد از این مدت، یک غذای دیگر به این رژیم افزوده می شود. بعد از 4 هفته، می توان در هر وعده از یکی از غذاهای پروتیینی استفاده کرد. در صورتی که نسبت به غذاهای جدید واکنش آلرژی ایجاد شود، آن غذا را باید قطع کرد و غذای دیگری مورد استفاده قرار داد. به این ترتیب تمامی عوامل آلرژی زا در نهایت از جیره ی غذایی حذف خواهند شد.

برای فعالیت روزانه، بدن به ذخیره ی بزرگ قلیایی نیاز دارد. ایجاد اسید فراوان به علت استفاده از غذاهای نامناسب، خستگی، استرس های روانی و کم خوابی ممکن است سدی در برابر کارآیی ذخایر قلیایی به شمار آیند. در افراد مبتلا به آلرژی باید از اغذیه ی تولید کننده ی قلیا استفاده کرد تا سیستم ایمنی تقویت شود.

اغذیه یی که باید از جیره ی غذایی حذف شوند عبارتند از چای، قهوه، شکلات، نوشابه های کولادار، الکل، قند، شیرینی ها و غذاهای حاوی قند، غلات تصفیه شده، گوشت، ماهی، جوجه، توتون، شیر، پنیر، کره، اغذیه ی دودی، شورها، ترشی ها و اغذیه ی حاوی هر نوع افزودنی شیمیایی، نگاهدارنده یا طعم دهنده . این اغذیه یا سبب تجمع مواد سمی و یا تحریک بیش از حد غدد آدرنال شده و یا بر تولید آنزیم لوزالمعده فشار می آورند و یا تعادل قند خون را به هم می زنند.

در مواردی با هدف پیشگیری، استفاده از ویتامین های کامل مجموعه ی C که به نام فلاونوییدها شناخته می شوند، توصیه شده است. این مواد سبب تقویت تراوایی یاخته در جهت ایمن سازی بدن در برابر آلرژی های مختلف به ویژه تب یونجه می شود. غالباً افزون ویتامین B6 یا اسید پانتوتنیک سبب تسکین مبتلایان به آلرژی می شود. آلرژی های مختلف ممکن است به علت ضعف کارکرد غده ی فوق کلیوی حاصل شود. در این گونه موارد مقدارکافی اسید پانتوتنیک به علاج بیماری می انجامد، ولی بهبودی چند هفته طول می کشد. مصرف مقدار کافی ویتامین E نیز سودمند است زیرا این ویتامین دارای خواص مؤثر ضد آلرژی است.

یک پزشک هندی به نام دکتر همنت پاتاک Hement Pathak، دارویی مؤثر برای آلرژی کشف کرده است. او دریافت که مصرف 5 قطره روغن کرچک در کمی آب میوه یا آب با معد ه ی خالی صبح ها، در مورد آلرژی های مجرای روده، پوست و راه گذرهای بینی بسیارسودمند است. دکتر پاتاک که خبره ی طب چینی است، موارد متعدد حفاظت در برابر آلرژی را با این روش گزارش نموده است.

در آن دسته از حالات آلرژی که عنصر استرس هم در بروز آن دخیل است، لازم است از روشهایی مانند بسط (آرمیدگی)، نرمش، مراقبه و کنترل ذهن، استفاده کرد. استفاده از این روشها سبب کاهش استرس یا از بین رفتن آن شده و به این ترتیب در درمان آلرژی مؤثر خواهد بود. آساناهای یوگا مانند یوگامودرا آردهماتسیندراسانا Yogamudra ardhmatsyendrasma، ساروانگاسانا sarvangasana، شاواسانا shavasana و آنولوماویلوما anuloma-viloma و پرانایاما pranayama نیز سودمند است.


 
 
چگونه با تنهایی کنار بیاییم درمان افسردگی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦
 
 • آیا تا کـنـون احساس دلتنـگـی، افسـردگـی، طـردشدگی، بی ارزشی و تنهایی را تجربه کرده اید؟ آیا با محیط و افراد پیرامون خود احساس بیگانگی می نـمایید؟ آیـا حس می کنید کسی در کنار شما نیست تا بتوانید تجربـیـات و احساسات خود را با وی درمیان بگذارید؟
 • هـر فـردی در طـول زندگی خود گه گاهی احساس تنهایی میکند اما تنهایی الزاما بــمفهوم تنها بودن نمیباشد شما مـمکن است در میان جمع و یا در یک میهمانی بوده و احــساس تنهایی کنید. تنهایی یک حالت ذهـنـی دردنـاک احساس عدم رابطه با دیگران است. هـنگامـی کـه تـنها میباشید احساس نیاز به تفاهم و اشتیاق برای قسمت کردن احسـاسات و افـکارتان با دیگران در شما پدیدار میگـردد. اما زمانی که به مـرحله تنهایی راه می یابید چه اتفاقی روی میدهد؟
 • در ذیـل به برخی از احـساساتی کـه در دوره تنــهایی با شـما هـمراه می گـردنـد اشاره میکنیم:
 • 1) احساس اعتماد بنفس پایین.
 • 2) احساس آنکه دیگران دایما در حال ارزیابی شما میباشند.
 • 3) از ملاقات با افراد جدید و یا حضور در مجالس عمومی دوری میکنید.
 • 4) نسبت به ظاهر و خصوصیات شخصیتی خود خیلی انتقاد آمیز برخورد میکنید.
 • 5) خود و دیگران را بخاطر ضعف روابط اجتماعی خودتان ملامت می کنید.
 • 6) این تصور غلط در شما ایجاد میگردد که هیچکس شما را دوست ندارد.
 • 7) در بیان احساسات خود دچار مشکل می گردید.
 • 8) از آنکه از حقوق خود دفاع کرده و بـه درخـواستهای غیر منطقی "نه" بگویید بـیـمناک می شوید.
 • 9) نسبت به موقعیتها واکنش افراطی بروز میدهید.
 • 10) احساس انزوا، دلتنگی و تنهایی شدید می کنید.
 • اکنون شما چه خواهید کرد؟ شما که نمی تـوانید تا آخر عمرتان اینگونه به زندگی ادامه دهید. آمـوختن آنکه چگونه با تنهایی در زندگی خود کنار بیاییم یکی از چالشهای بزرگ زندگی ما میباشد. راهکارهای پایین به شما کمک خواهند کرد.
 • ▪ با آن رودررو شوید:
 • از آنکه به تـنـهایی خـود اذعـان کـنـیـد واهـمه نـداشـته باشید. حقیقت آن است که شما تا زمانی که علت امری که سبب آزار شما شده را تـشـخیص نداده باشید، قادر به تخفیف و تسکین مشکل خود نخواهید بود.
 • ▪ آن را بپذیرید:
 • مـهم اسـت کـه پـی بـه ایـن مسیله ببرید که زمانها و موقعیتهایی در زندگی هر فرد وجود دارند که در او ایجاد احساس تنهایی می کنند چـه فــرد بخواهد چه نخواهد. میزان معینی از احساس تنهایی بخش اجتناب ناپذیری در هر زندگی میباشد. بجای آنکه از آن گریزان باشید بیاموزید چگونه با آن کنار بیایید.
 • ▪ تدبیری بیاندیشید:
 • اغـلب پـریـشانی ها و ترسهای ناشی از تنهایی را می تـوان با شناسایی علل مشکلات و سپس تلاش برای اصلاح و بهبود شـرایـطی کـه سبب ایجاد احساس تنهایی در شما گردیده است، تقلیل داد.
 • ▪ از آن سود برید:
 • تنهایی خود را توسط آموختـن روش کـنـار آمـدن بـا آن مبدل به یک مزیت گردانده و اتکاء به نفس خود را افزایش دهید- مهمترین سرمایه شما به عنوان یک فرد تنها- از آن به عنوان یک فرصت مناسب برای شـنـاخـت هـر چـه بـهتر خـود اســتفاده کنید. در عوض تحمل دوران وحشتـنـاک تـنـهایی با تعـمق در افکار، احساسات و ادراکات خود فرصتهایی برای رشد و پیشرفت شخصی خود پدید آورید.
 • ▪ خود را سرگرم فعالیتهای دلخواه خـود کنـیـد:
 • در هـنـگام تنهـایـی بـرخـی افـراد آشفته وار به این طرف وآن طرف پرسه زده و بدنبال فردی میگردند که بتوانـند توجهشان را معطوف وی کنند. در عوض از این فرصت استفاده کرده و وقت خود را صرف سـرگرمیها و فعالیتهای خاص و دلخواه خود نمایید.
 • ▪ دست بکار شوید:
 • پیشقدم شوید و اولین گام را شما بـردارید.در عـوض آنکه منتظر فـردی باشید که از راه برسـد و شمـا را نـجات دهـد.در سـلام و احـوالـپرسـی بـا دیـگران پـیـشـقدم گردید. لبـخنـد بـزنیــد و سلام کنید. گذشته از آن، شـمـا بـایـد روی مهارتهای اجتماعی و میان فردی بیشتر کار کرده و بیاموزید که بیشتر از حقوق خود دفاع کنید.
 • ▪ کارهای داوطلبانه انجام دهید:
 • کمک به دیگران اعتماد بنفس شما را افزایش داده و فرصتهای جدیدی برای شما پدید می آورد تا بتوانید با افراد جدیدی ملاقات کنید.
 • ▪ مشارکت کنید:
 • در یـک دوره آموزشی ویژه بزرگسـالان کـه در رابـطـه بـا رشـد فـردی می باشد ثبت نام کنید. بـرای مثال در کلاسهای تقویت اعتماد بنفس ، روشهای رابطه برقرار کردن با دیگران، چگونگی دفاع از حقوق فردی و چگونه مثبت باشیم عضو گردید.
 • ▪ از عادات خوب پیروی کنید:
 • بجای آن کـه یک گوشه بنشـیـنید و هیـچ کـاری انـجام ندهید: رژیم غذایی متعادل داشته باشید، تمرینات ورزشـی منـظـمی را انـجـام دهید و بقدر کافی بخوابید.
 • ▪ خلاق باشید:
 • تنهایی الزاما با اندوه و بدبخـتی برابر نمیباشد. زمان تنهایی را برای خلاقتر و سازنده تر ساختن خودتان بکار بندید. کتاب بخوانید، جدول و یا معما حل کنید، به سینما بروید و یا به موسیقی گوش دهید.

 
 
دانلود فیلم معصومیت مسلمانان
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٥
 

فیلم  معصومیت مسلمانان -از سوی تری جونز، کشیش ضد اسلام اهل فلوریدای آمریکا، منتشر شده که اعلام کرده‌ است انتشار این فیلم  به مناسبت سالگرد حملات یازده سپتامبر صورت گرفته است. این فرد خری بیش نیست (  تری جونز )

 

 
در این فیلم دوساعته، شخصیت ارزشمند پیامبر اکرم (ص) به طنز گرفته شده و این چهره پاک، فردی ترسیم شده‌ است که گناهان بسیاری مرتکب می‌شود.
 
رسانه‌های آمریکایی ازجمله «وال‌ استریت جورنال» گزارش دادند که «سَم باسیل»، نویسنده و کارگردان این فیلم، که «معصومیت مسلمانان» نام دارد یک یهودی آمریکایی اهل کالیفرنیا و شاغل در بخش مستغلات است، اما پخش و توزیع فیلم را تری جونز برعهده دارد.
 
سم باسیل که هم‌اینک در مخفیگاه به‌ سر می‌برد به «وال‌ استریت جورنال» گفته‌ است که «بیش از ۱۰۰ یهودی با اعطای ۵ میلیون دلار» در تأمین مالی این فیلم کمک کرده‌اند و این فیلم با شرکت ۶۰ هنرپیشه و ۴۵ نفر پشت صحنه در سه ماه ساخته شده‌ است.
 
به گفته «سم باسیل»، این فیلم تاکنون تنها یک بار اکران شده که اوایل سال جاری در سالنی تقریباً خالی در هالیوود بوده است.
 
تری جونز، کشیش کلیسای گِینزویل فلوریدا، که شبکه خبری سی‌ان‌ان در وب‌سایت خود او را کشیشی «جویای نام» توصیف می‌کند پیشتر در اردیبهشت‌ماه امسال قرآن را آتش زده بود.
 بی‌گناهی مسلمانان (به انگلیسیInnocence of Muslims) که سابقاً جنگجویان صحرا و بی‌گناهی بن‌لادن نام داشت،[۱] نام فیلمی تحریک‌آمیز و اسلام‌ستیزانه است. انتشار این فیلم در سال ۲۰۱۲ که نسبت به محمد، پیامبر اسلام، توهین آمیز است اعتراضات ضد آمریکایی زیادی را برانگیخت.[۲][۳]
وزارت خارجه ایالات متحده نیز در پاسخ این عمل را محکوم کرده و اعلام کرد که «این یک عمل فردی است و به هیچ وجه نمایانگر ارزش‌های مردم آمریکا یا دولت ایالات متحده نیست». با این حال هیچ گونه برخوردی با این فرد هتاک به اعتقادات یک و نیم میلیارد مسلمان نکرده که این امر باعث تحریک احساسات مسلمانان شده است.
 
تری جونز روز ۲۰ مارس ۲۰۱۱ نیز یک نسخه از قرآن را در کلیسای خود به آتش کشید که این اقدام تظاهرات گسترده‌ای را در افغانستان به دنبال داشت که طی آن ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.
 
 در این حال سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن محکومیت انتشار فیلم اهانت‌آمیز آمریکایی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) این اقدام را نفرت‌انگیز خواند.
 
به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان انتشار فیلم آمریکایی توهین‌آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) را اقدامی نفرت‌انگیز خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم کرده و با احساسات جریحه‌دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می‌کند.
 
وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران در ادامه هشدارهای قبلی تأکید می‌کند سکوت سیستماتیک و مستمر دولت آمریکا نسبت به اینگونه اقدامات منزجرکننده که در راستای اسلام‌ستیزی انجام می‌شود، عامل اصلی استمرار این اقدامات است.
 
مهمان‌پرست تأکید کرد: اسناد متعدد سازمان ملل و یونسکو بر تعهدات دولت‌ها در زمینه پرهیز از انتشار تنفر فرهنگی تأکید می‌کند و دولت آمریکا فراتر از این تعهدات حقوقی از نظر اخلاقی هم مسئولیت مستقیمی در توقف این روند خطرناک گسترش تنفر فرهنگی و توهین به مقدسات امت عالیه اسلام دارد.
 
سایت ابنا هم در این زمینه نوشت:
 

این فیلم موهن که با دو نام "برائت از مسلمانان" و "زندگی محمد[ص] رسول اسلام" معرفی شده یک فیلم آماتوری به کارگردانی «سام باسیل» است و حاوی صحنه‌ها و توهین‌هایی به پیامبر اکرم(ص) است که زبان از بیان آنها شرم می‌کند.
 
این فیلم + Innocence of Muslims + پیش از این تنها یک بار در سالنی در هالیوود به شکل خصوصی نمایش داده شد و قرار بود دیروز و در سالگرد حادثه 11 سپتامبر در کلیسای تری جونز (کشیش سفیه) به نمایش درآید؛ اما این نمایش لغو شد.
 این کشیش دیروز و طبق اعلام قبلی، حرکت موهن دیگری به نام «محاکمه مردمی محمد[ص]» برگزار کرد و به زعم خود آن حضرت را محاکمه نمود. قرار بود این فیلم در کنار این محاکمه نمایش داده شود.
 اما علیرغم لغو پخش رسمی فیلم موهن، Innocence of Muslims +بخش‌هایی از این فیلم در فضای مجازی منتشر گردید و چون این کار از سوی قبطیان مهاجر مصری انجام شد، نخستین واکنش‌ها از مصر علیه این اقدام برخاست و سپس به لیبی، یمن و دیگر کشورها کشیده شد.
 شخصیت‏های مسلمان، مسیحی، قبطی و نیز کاخ سفید ساخت این فیلم را محکوم کردند؛ اما مسلمانان خشمگین در مصر و لیبی، با حمله به نمایندگی های سیاسی آمریکا در "قاهره" و "بنغازی"، سفیر آمریکا در لیبی را کشتند.
  
 دولت آمریکا که اینک با خشم مسلمانان بیدارشده مواجه شده است تلاش می‏کند خود را از این اقدام موهن بری کند؛ اما آیا می‏توان باور کرد که ساخت فیلمی با سرمایه هنگفت 5 میلیون دلاری و نیز اقدامات مستمر کشیش دیوانه بدون اطلاع و رضایت مقامات کاخ سفید انجام شده باشد؟
 زمان این فیلم 2 ساعت است اما بخش هایی چند دقیقه ای از آن (به زبان انگلیسی و نیز با دوبله به زبان مصری محلی) بر روی شبکه ویدئویی "یوتیوب" منتشر گردیده و با وجود اعتراضات تا این لحظه حذف نشده است. این در حالی است که این شبکه مدعی است فیلمهایی که موجب خشونت شود یا توهین به احساسات عمومی باشد را منتشر نمی‏کند.
 مشخصات فیلم
 نام فیلم: برائت از مسلمانان (زندگی محمد رسول اسلام)
 سناریست، تهیه کننده و کارگردان: سام باسیل (به انگلیسی: (Sam Bacile
 محصول: 2011 ـ ایالات متحده آمریکا
 زمان: 120 دقیقه
 حامیان مادی: صهیونیست‏ها.
 حامیان معنوی: «عصمت زقلمه» رییس دولت خودخوانده قبطی (هیئت عالی حکومت قبطیان مهاجر در آمریکا) ـ «موریس صادق» وکیل قبطی دادگستری ـ «تری جونز» کشیش قرآن‏سوز آمریکایی.
 داستان فیلم
 این فیلم با صحنه‌هایی از حملات گروه‌های تندرو به یک داروخانه مربوط به پزشکی قبطی در مصر آغاز می‏شود. در این صحنه چند مسلمان با محاسن بلند با چوب و چماق به داروخانه این پزشک حمله می‏کنند و با حمله ناجوانمردانه به همسر وی، مغازه اش را ویران می کنند؛ اما پلیس مصر تنها نظاره گر این حادثه است.
 فیلم پس از این بخش، به حیات پیامبر اعظم(ص) در صدر اسلام منتقل می‌شود و با پخش صحنه های مبتذل (که از بیان آنها معذوریم)، علاوه بر توهین به پیامبر اکرم(ص)، دین اسلام را به عنوان "سرطان" و مسلمانان را افرادی خشن، عقب مانده و طرفدار خونریزی نشان می دهد.
  
 گذشته از صحنه‏ های سخیفی که ارزش بیان ندارد، یکی از شیطنتهای فیلم آن است که مسلمانان را افرادی شکنجه‏ گر معرفی کرده است و در صحنه ای از فیلم یک زن سالخورده به نحو عجیبی شکنجه می شود؛ در حالی که در تاریخ اسلام چنین چیزی مشاهده نمی شود. در واقع، در این فیلم بسیاری از جنایت‏هایی که نظامیان آمریکایی، اسرائیلی و غربی در سال‏های اخیر در حق مردم فلسطین، عراق و افغانستان انجام داده و در "گوانتانامو" و "ابوغریب" مرتکب شده اند را بی‏شرمانه به اسلام و مسلمانان نسبت می‏دهد. 

اونایی که گفتن فیلم معصومیت مسلمانان را برای دانلود بزارید میگیم واقعا متاسفیم

دانلود فیلم معصومیت مسلمانان  گناه بزرگی هست.....باید از خدا بترسید
در این فیلم نقش پیامبر(ص) را یک بازیگر آمریکایی با رفتاری کمدی و توهین‌آمیز بازی می‌کند و در آن تلاش شده است تا نزول وحی بر پیامبر(ص) را دروغ معرفی کند.
 روزنامه وال استریت ژورنال در توصیف این فیلم نوشت: فیلم "برائت از مسلمانان" یک فیلم سیاسی و نه مذهبی است و در آن از اسلام به عنوان سرطان یاد شده است.
 آشنایی با کارگردان
 سام باسیل یک شهروند اسرائیلی ـ آمریکایی ایالات متحده است. وی یک مشاور املاک و مدیر شرکت‏های ساخمانی است که در کالیفرنیای جنوبی زندگی می‌کند . علیرغم عدم انتشار هیچ تصویری از وی، او یک شخص حقیقی است و سنی بین 52 تا 56 سال دارد. (یعنی سام باسیل، یک نام مستعار نیست).
 باسیل از دیروز سه شنبه (۱۱ سپتامبر 2012 ـ ۲۱ شهریور 1391) که با روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" و روزنامه آمریکایی "وال ستریت ژورنال" مصاحبه کرد ناپدید شد و از مکان اختفای وی اطلاعی در دست نیست.
 وی دیروز به روزنامه " وال استریت ژورنال" گفت: "برای این فیلم 5 میلیون دلار از یکصد صهیونیست اعانه جمع آوری شده است. این فیلم با استفاده از 59 بازیگر و تیمی 45 نفره در پشت صحنه، به مدت سه ماه در اواسط سال گذشته میلادی در کالیفرنیا تولید شد".
 اما با وجود این هزینه هنگفت، کیفیت فیلم بسیار پایین و دکورها و صحنه‏ ها بسیار آماتوری و پیش پا افتاده است.
 آشنایی با حامیان فیلم
 گروه موسوم به «قبطیان مهاجر»: دکتر عصمت زقلمة از شخصیت‏های قبطی مهاجر و ساکن در آمریکا، در سال گذشته میلادی با ادعای اینکه مسیحیان قبطی مصر در معرض ظلم و قتل هستند "حکومت قبطی در تبعید" را تشکیل داد و خود را رییس آن اعلام کرد. دیگر مقامات این دولت خودخوانده «مستشار موریس صادق» مدیر اجرایی، «مهندس نبیل بسادة» دبیرکل و «مهندس إیلیا باسیلی» هماهنگ کننده بین المللی آن هستند.
 اما رهبران قبطی مقیم مصر، با رد تشکیل این دولت، اعلام کردند که زقلمة و موریس را نماینده خود نمی دانند.
 «تری جونز» (به انگلیسی: Terry Jones): کشیش یک کلیسای کوچکی در ایالت فلوریدا است. وی جایگاهی در بین مسیحیان آمریکا ندارد و در کلیسای محلی او تنها حدود 20 و حداکثر ۵۰ نفر حاضر می‏شوند. وی از 11 سپتامبر سال 2001 تاکنون به همراه همسرش در کلیسایی کوچک در شهر "گینسویل" حمله علیه جهان اسلام را آغاز کردند. جونز در نهمین سالگرد حملات یازده سپتامبر خواستار برگزاری مراسم قرآن سوزی شد و سرانجام پس از غائله ‏های رسانه‏ ای فراوان و کسب شهرت منفی جهانی، در روز ۲۰ مارس ۲۰۱۱ این کار موهن را انجام داد. عواقب این کار ابلهانه وی گریبانگیر آمریکائیان مقیم کشورهای اسلامی و کارکنان سازمان ملل شد؛ و فقط در "مزار شریف" افغانستان دست کم ۱۲ نفر از نیروهای سازمان ملل کشته شدند. تری جونز از سوی رهبران دینی مسیحیت نیز مردود است و علاوه بر محکومیت رسمی وی از سوی "واتیکان" روحانیون مختلف مسیحی نیز کار وی را نفی کرده‏ اند. رهبران دینی شهر دیربورن نیز با موضع‌گیری در برابر این تصمیم ضددینی تری جونز اعلام کرده بودند که مقابل مرکز اسلامی دیربورن گرد هم خواهند آمد تا اعلام کنند مخالف اهانت به احساسات اقلیت‌های مسلمان هستند. وی پس از آنکه با سوءاستفاده از غائله سوزاندن قرآن در دو سال گذشته، از یک کشیش روستایی به یک چهره جهانی تبدیل شد پارسال نیز تبلیغات شدیدی را آغاز و سرانجام نسخه ای از قرآن را به آتش کشید. او امسال نیز نمایش مضحک "محاکمه مردمی پیامبر(ص)" را به راه انداخت.


 
 
آهنگ جدید ایرانی مجید خراطها شکستی بالمو
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢۳
 
آهنگ جدید  مجید خراطها  شکستی بالمو
 
ترانه سرا ، آهنگساز ، تنظیم کننده : مجید خراطها 
آهنگ  شکستی بالمو با صدای مجید خراطها را برای امشب پیشنهاد میکند
 
دانلود آهنگ جدید مجید خراطها شکستی بالمو

 
 
فروش دختران کرد به مراکز فساد مصر
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢۳
 

به گزارش جهان به نقل از دی نیوز، متن این سند به شماره 1601 و به تاریخ 10/12/1989 که از مدیر اطلاعات استان تأمیم (کرکوک) برای مدیر کل اطلاعات ارسال شده است بدین شرح است: «محرمانه و فوری به مدیر کل اطلاعات. موضوع: اقدامات.

 پس از فرمان رهبری سیاسی و انجام عملیات اول و دوم انفال که طی آن افراد مختلفی دستگیر شدند، گروهی از دختران بین 14 تا 29 سال نیز در میان ایشان بودند که حسب الامر شما این گروه را به کلوپ های شبانه جمهوری مصر عربی گسیل داشتیم. در ذیل به درخواست شما نام و سن هر یک از ایشان آمده است. لازم به ذکر است که این سند نام 18 دختر از شهر گرمیان نزدیک کرکوک را در بر دارد که تا کنون سرنوشت ایشان معلوم نیست.


 
 
آهنگ جدید رسول نجفیان به نام جای خالی بی بی جان
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٢
 
آهنگ جدید  رسول نجفیان به نام جای خالی بی بی جان 
 
( اشعار : فردوسی ، سعدی ، مولانا ، رسول نجفیان ، ملودی : رسول نجفیان )
( تنظیم : مهران اکرمی ، تهیه کننده : مهدی مظاهری )
 

 
 
آهنگ جدید رضا صادقی به همراهی خشایار عتمادی من اینو خوب میدونم
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠
 

آهنگ جدید رضا صادقی به همراهی خشایار عتمادی  من اینو خوب میدونم

دانلود آهنگ جدید رضا صادقی خشایار عتمادی من اینو خوب میدونم


 
 
آهنگ جدید علی عبدالمالکی اتاق
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٩
 

 آهنگ جدید علی عبدالمالکی اتاق 


 
 
عکس جدید ترلان پروانه
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٧
 

ترلان پروانه


 
 
آلبوم جدید افشین آذری 6 صبح
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٦
 
آلبوم جدید افشین آذری  6 صبح 
 
( تنظیم کننده و آهنگساز : افشین آذری ، تنظیم قطعه خط و نشون : حامد همتی )
( ترانه سرایان : مجتبی شریف ، محمد بخشی ، قاسم عباسی ، نیره کاشی )
( گروه نوازندگان : ارکستر زهی و ویالون سولو : پیام طونی ، کلارنیت حامد همتی )
( گیتار : امیر اوستا ، فولوت : استاد اکبر افشار ، پیانو : افشین آذری )
( میکس و مسترینگ : افشین آذری و اکبر بالایی )
( با تشکر ویژه از نوید احدی ، مجید بخیتیاری و بهراد شهریاری )
 
دانلود آلبوم جدید افشین آذری 6 صبح

 
 
آهنگ جدید فریدون آسرایی برای دختر شهید هسته‌ ای آرمیتا
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٦
 

آهنگ جدید فریدون آسرایی  برای دختر شهید هسته‌ ای < آرمیتا >

فریدون آسرایی، خواننده پاپ قطعه «آرمیتا» را برای دختر شهید هسته ای ایران خواند. آسرایی این آهنگ را برای آرمیتا رضایی‌نژاد دختر دانشمند هسته‌ای، شهید رضایی‌نژاد خوانده است. فریدون آسرایی اواخر شهریور ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت. این قطعه زیبا را اینجا گوش و دانلود کنید...

آهنگ جدید فریدون آسرایی آرمیتا


 
 
دانلود آهنگ جدید ایرانی محمد علیزاده صبحی دیگر
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٥
 
آهنگ جدید  محمد علیزاده  با نام صبحی دیگر 
 
( تنظیم : میلاد ترابی )
 
آهنگ جدید محمد علیزاده با نام صبحی دیگر

 
 
انتخاب جنسیت فرزند با تغذیه
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٥
 

روش‏هاى انتخاب جنسیت فرزند

فرزند پسر میخواهم

در طول تاریخ همواره نخستین سؤالى که مردم هنگام تولد یک نوزاد مى‏پرسند این است که: "نوزاد پسر است یا دختر؟" و این نشان مى‏دهد که همه جوامع اهمیت بسیارى به تفاوت دختر و پسر مى‏دهند.
جالب است بدانید در مطالعه‏اى که از 37 کشور به‏دست آمد، 29 درصد کسانى که به مشاوره ژنتیک مراجعه کرده بودند، مى‏خواستند قبل از تولد فرزند، جنسیت آن را تشخیص بدهند و در کل 47 درصد از مراجعه‏کنندگان به مراکز مشاوره تقاضا داشتند جنسیت فرزند آینده‏شان را قبل از حاملگى انتخاب کنند.38
میل به انتخاب جنسیت فرزند، احتمالاً عمرى به اندازه تاریخ بشر دارد و والدین منتظر براى به‏دست آوردن فرزند از جنس دلخواه، روش‏هاى پایان‏ناپذیرى را آزمایش کرده‏اند.تخمین زده مى‏شود که بیش از 500 نوع فرمول مختلف براى پسر شدن یا دختر شدن فرزند نوشته شده است! بقراط حکیم باستانى معروف براى پسر شدن فرزند نسخه عجیبى را تجویز کرده است.آلمانى‏هاى قرون وسطى، براى تصاحب فرزند پسر یک چکش زیر تختخواب خود مى‏گذاشتند، و پسرعموهاى نروژى آنها براى به‏دست آوردن فرزند دختر، قیچى را جایگزین چکش مى‏کردند. البته هیچکدام از آن روش‏ها مؤثر نبود.39
با توجه به پیشرفت‏هاى حیرت‏آور علمى در عرصه‏هاى مختلف، از جمله پزشکى، این خواسته کاملاً به‏جا و منطقى است که هر زوجى جنسیت فرزند آینده‏اش را انتخاب کند و علم هم به این خواسته جواب مثبت داده است.
با توجه به نقش مؤثر انتخاب جنسیت فرزند در تنظیم خانواده و کنترل جمعیت و در نتیجه سلامت مادر،خانواده و جامعه ،در این بخش روش‏هاى گوناگون انتخاب جنسیت معرفی می‌شود.
یکى از منافع انتخاب جنسیت فرزند،تنظیم خانواده و کنترل رشد جمعیت است که به تنهایى موجب حفظ سلامت مادر،فرزند و همچنین ایجاد توازن جنسیتى در خانواده و اجتماع مى‏شود که هر کدام از این موارد در نهایت به رفاه بیشتر خانواده و جامعه منتهى مى‏شود:
کنترل رشد جمعیت : در روزگارى نه چندان دور، داشتن هفت فرزند براى یک خانواده زیاد نبود ولى هم‏اکنون به علت مشکلات متعدد که همه ما با آنها آشناییم (تربیت، آموزش، کار، مسکن، ازدواج و غیره) خانواده‏ها ترجیح مى‏دهند که فقط یک یا دو بچه داشته باشند.راه عملى‏شدن وتحقق این خواسته،علاوه بر استفاده از روش‏هاى تنظیم خانواده و جلوگیرى از باردارى، "انتخاب جنسیت فرزند" است. در واقع اگر تنظیم خانواده همزمان با انتخاب جنسیت فرزند باشد مى‏تواند مؤثرتر و کارسازتر باشد؛زیرا به این وسیله علاوه بر "تعداد فرزندان"،"جنسیت" آنها نیز انتخاب مى‏شود و زوج‏ها نیازى ندارند که براى بدست آوردن فرزند از جنس دلخواه تن به باردارى‏هاى مجدد بدهند
یکى از علل افزایش جمعیت در کشور ما باردارى براى جنس است.؛مادرانى که دو یا چند دختر دارند، فقط براى اینکه صاحب پسر شوند؛و مادرانى که دو یا چند پسر دارند، فقط براى اینکه صاحب دختر شوند، تن به باردارى مى‏دهند و این مسئله باعث افزایش جمعیت مى‏گردد.اما اگر زوج‏ها بتوانند جنسیت فرزند خود را انتخاب کنند، با یک یا دو باردارى خانواده را به "تعادل جنسیتى" (برابر شدن تعداد فرزندان پسر با دختر) مى‏رسانند و پس از آن از باردارى‏هاى 40مجدد جلوگیرى مى‏کند و از این راه ضمن اینکه سلامت مادران که محور اصلى هر خانواده هستند تأمین مى‏شود و منافع مادى و معنوى فراوان نصیب خانواده‏ها مى‏شود؛ رشد جمعیت کشور به طرز محسوسى کاهش مى‏یابد.41
نکته دیگر اینکه با برابر بودن تعداد فرزندان دختر و پسر در خانواده‏ها کل جامعه نیز از نظر تعداد دختر و پسر به تعادل بیشتر مى‏رسد و مشکل کنونى (بیشتر بودن تعداد دختران نسبت به پسران)برطرف شده یا شدت آن کاهش مى‏یابد42.برهم خوردن این تعادل موجب مشکلات متعدد جمعیتى مى‏شود.
هم اکنون ایران بیش از 13 میلیون و 761هزار خانوار دارد43 و اگر فقط درصدى از خانوادهاى ایرانى به وسیله روش‏هاى انتخاب جنسیت فرزند،خانواده خود را از نظر جنسیتى متعادل کنند؛از تولد تعداد زیادى کودک جلوگیرى شده،رشد جمعیت به طور محسوس کاهش خواهد یافت.اگر به اثرات مخرب و ویرانگر رشد بى‏رویه جمعیت بر خانواده و اجتماع آشنا باشیم ضرورت و اهمیت کنترل رشد جمعیت را متوجه مى‏شویم و چنانکه گفتیم انتخاب جنسیت فرزند مى‏تواند زوج‏ها را در تنظیم خانواده کمک کندو در نهایت باعث کنترل رشد جمعیت در کشور شود.
پیشگیرى از تولد نوزاد بیمار:
تعدادى بیمارى ارثى وجود دارد که احتمال و شدت بروز آن در فرزند پسر بیشتر است‏44. حدود 80 بیمارى وابسته به جنس گزارش شده که فرزندان پسر با شدت و فراوانى بیشتر در معرض خطر و توارث آن بیمارى‏ها قرار دارند. در این‏گونه موارد هر پزشکى مى‏کوشد که زوج را به داشتن فرزند دختر (به‏جاى پسر) تشویق کند.
اگر در این موارد جنس فرزند آینده دختر باشد احتمال بروز و ظهور آن بیمارى‏ها کاهش خواهد یافت‏45 و طبیعتاً هر خانواده‏اى ترجیح مى‏دهد که یک دختر سالم داشته باشد تا یک پسر ناسالم. و این از دیگر فواید انتخاب جنسیت فرزند است که به‏وسیله آن مى‏توان از تولد نوزادان ناسالم پیشگیرى کرد و جامعه‏اى سالم‏تر ساخت.
بعضى از دانشمندان معتقدند که جلوگیرى از ایجاد این‏گونه بیمارى‏ها در یک نسل، از طریق انتخاب عاقلانه جنس فرزند نه تنها مستقیماً به سود همان نسل است بلکه به سود انسان‏ها و نسل‏هاى آینده نیز خواهد بود.46
آیا مى‏توان جنسیت فرزند را انتخاب کرد؟
اگر به دور وبر خود نگاه کنیم شاهد پیشرفت علم در همه زمینه‏ها به ویژه علم پزشکى خواهیم بود.شاید در گذشته انتخاب جنسیت فرزند غیر ممکن بود ولى با پیشرفت علم و معلوم شدن فیزیولوژى دستگاه تولید مثل،هم اکنون این مسئله ممکن و عملى شده است.
آیا انتخاب جنسیت فرزند؛ دخالت در کار طبیعت نیست؟
آیا مى‏توان گفت:"دختر یا پسر شدن فرزند به خواست خداست و او صلاح و خیر ما را مى‏خواهد پس بهتراست ما مطیع خواست خدا باشیم و کارها را به او واگذار کنیم و در کار او دخالت نکنیم"
در پاسخ مى‏گوییم تمام اتفاقاتى که در جهان مى‏افتد به خواست و اراده خداوند است و تاخداوند نخواهد هیچ کارى صورت نمى‏گیرد47 ولى این مسئله با انتخاب و اختیار انسان تناقضى ندارد.انسان مى‏تواند با قدرت انتخاب خود مسیرها و روش‏هاى مختلفى را براى زندگى انتخاب کند ومسئولیت این انتخاب هم با خود اوست.در واقع خواست خدا این است که انسان راه‏هاى درست را انتخاب کند!مطیع خواست خدابودن با اینکه انسان وظیفه خود را انجام ندهد تفاوت دارد.سرتاسر زندگى پر از انتخاب است و وظیفه او این است که در عرصه انتخاب‏ها بهترین‏ها را انتخاب کند.
تولد هر نوزاد به خواست و اراده الهى است ولى ما براى اینکه زندگى سالم‏تر و خوشبخت‏ترى داشته باشیم به وسیله روش‏هاى تنظیم خانواده تعداد فرزندانمان را محدود مى‏کنیم؛این یک انتخاب است و مخالفت با خواست خداوند محسوب نمى‏شود.
زندگى و مرگ کودک به دست خداست و ما مطیع خواست او هستیم ولى براى اینکه فرزندمان به بیمارى‏هاى مهلک دچار نشود واکسن‏هاى گوناگون به او تزریق مى‏کنیم و این هم یک انتخاب درست است و نه تنها مخالفت با خواست خدا نیست بلکه دقیقا مطابق با خواست اوست!48
به همین ترتیب دختر یا پسر شدن فرزند هم به خواست خداوند است ولى ما براى اینکه خانواده‏مان آرامش بیشترى داشته باشد ترجیح مى‏دهیم که تعداد فرزندان پسر و دخترمان برابر باشد و به این خاطر با روش‏هاى ساده و طبیعى جنسیت آنها را قبل از باردارى انتخاب مى‏کنیم.این هم انتخابى دیگر است که مى‏تواند رفاه و آسایش بیشترى را براى ما به ارمغان بیاورد و به هیچ وجه مخالفت با خواست خداوند نیست!49
سرتاسر زندگى پر از انتخاب است و انتخاب جنسیت فرزند یکى از آن انتخاب‏هاست ولى بسیارى از مردم ما ناخواسته و بدون اینکه خودشان بدانند جنسیت فرزند خود راانتخاب مى‏کنند و به طور ندانسته چند پسر یا چند دختر انتخاب مى‏کنند!آیا بهتر نیست که این انتخاب به طور آگانه باشد؟!
جنس فرزند چگونه تعیین مى‏شود؟
چنانکه پیش از این گفتیم از ترکیب یک سلول جنسى مرد و یک سلول جنسى زن، سلول تخم به‏وجود مى‏آید. سلول تخم همان جنین یعنى فرزند آینده است. سلول جنسى مرد "اسپرم" و سلول جنسى زن "تخمک" نام دارد.
تمام تخمک‏هایى که زن تولید مى‏کند داراى یک کروموزوم x هستند ولى اسپرم‏هایى که مرد تولید مى‏کند بر دو نوع هستند، نیمى از آنها داراى کروموزوم x و نیمى دیگر داراى کروموزوم y هستند. حال اگر اسپرمى که با تخمک لقاح پیدا مى‏کند داراى کروموزوم x باشد، تخم ایجاد شده دو کروموزوم x خواهد داشت و دختر خواهد شد. ولى اگر اسپرمِ داراى کروموزوم y با تخمک ترکیب شود؛ تخم ایجاد شده یک کروموزوم x و یک کروموزوم y دارد و پسر خواهد بود.
صدها میلیون اسپرم که نیمى از آنهاy و نیمى دیگرx هستند براى رسیدن به تخمک و لقاح با آن تلاش مى‏کنند و بر حسب اینکه کدام اسپرم زودتر به تخمک برسد و با آن لقاح یابد جنسیت فرزند تعیین مى‏شود.
اساس روش‏هاى انتخاب جنسیت فرزند
پایه و اساس روش‏هاى انتخاب جنسیت بر این نکات علمى استوار است که
اسپرم‏هاى مرد دو نوع مى‏باشد، نیمی از آنها مولد پسرهستند(اسپرم های ایکس) و نیمی دیگر مولد دخترهستند (اسپرم های ایگرگ) توضیح بیشتر در ادامه همین بخش
در بعضى روزهاى سیکل ماهانه، ترشحات مهبل و دهانه رحم خاصیت قلیایى دارد و در بعضى روزهاى دیگر خاصیت اسیدى دارد.
بعضى غذاها باعث قلیایى شدن ترشحات رحم و مهبل مى‏شوند و بعضى غذاها آن را اسیدى مى‏کنند.
اگر محیط رحم و مهبل قلیایى باشد، اسپرم‏هاى مولد پسر (y) به راحتى وبا سرعت خود را به تخمک مى‏رسانند و نطفه فرزند پسر را منعقد مى‏کنند.
اگر محیط رحم و مهبل اسیدى باشد، اسپرم‏هاى مولد دختر (x) شانس بیشترى براى رسیدن به تخمک دارند و در نتیجه فرزند دختر به‏وجود مى‏آید.
براساس این یافته‏ها روش‏هاى گوناگون انتخاب جنسیت پیشنهاد شده است که بعضى از آنها بر تغذیه و بعضى بر فیزیولوژى باردارى تکیه دارند که در این قسمت چهار روش معرفی مى‏شود.البته اگر شما مى‏خواهید صاحب اولین فرزند زندگیتان شوید بهتراست که بدون هیچ اصرارى انتخاب جنیست را به طبیعت واگذار کنید و فقط براى سالم‏تر بودن فرزند خود برنامه ریزى کنید!
روش‏هاى تغذیه‏اى در انتخاب جنسیت فرزند:
دستور اول‏
در این روش با توجه به تاثیر غذاهای مختلف بر اسیدیته دستگاه تولید مثل و نقش این مسئله در پسر یا دختر شدن جنین مصرف بعضی خوراکی های معمولی برای پسر یا دختر شدن جنین تجویز می‌شود.
دستور دوم‏
در این روش نیز با خواکی های معمولی که کمی اختصاصی تر از دستور اول است محیط رحم برای پذیرش پسر یا دختر آماده می‌شود.
دستور سوم
براساس تحقیقات انجام شده، ثابت شده است که تغییر در غلظت بعضى از املاح خون باعث کمک به انتخاب جنسیت مى‏شود. در این روش بر اساس تاثیر املاح بر پسر یا دختر شدن جنین دستوری ارائه شده است.
دستور چهارم
بر اساس تحقیقات دانشمندان آلمانی تعیین زمان نزدیکى، عامل اساسى در انتخاب جنسیت فرزند است55.بر این اساس روشی برای انتخاب جنیست فرزند به وجود آمده است.در این روش زمان تخمک گذاری باید به دقت تعیین شود.
خلاصه بخش دوم:
در بخش‏هاى پیش گفتیم که براى داشتن فرزندانى بهتر وسالمتر،داشتن برنامه لازم است.برنامه براى اینکه چند فرزند مى‏خواهیم و فاصله زمانى بین آنها و جنسیت آنها.انتخاب جنسیت فرزند از ابعاد گوناگون براى مادر،خانواده و اجتماع مفید است.مهمترین فایده انتخاب جنسیت فرزند کم شدن تعداد زایمان‏هاى مادران است ؛این امر از یک سو باعث حفظ سلامت مادر مى‏شود و از سوى دیگر با کوچک شدن ابعاد خانواده رفاه اقتصادى بیشترى را به خانواده هدیه مى‏کند و در نهایت رشد جمعیت کشور کاهش مى‏یابد.
در این فصل ضمن تشریح اهمیت انتخاب جنسیت چهار دستور براى انتخاب جنسیت فرزند مورد بررسی قرار گرفت 66.علاقه مندان برای توضیح بیشتر می توانند به کتاب ویژه ای که به همین منظور و به وسیله همین نویسنده منتشر شده است مراجعه کنند و یا با نشانی های مندرج در آخر کتاب تماس حاصل نمایند.


 
 
چگونه فرزند باهوش داشته باشیم
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٥
 

اختلاف و دعوا در میان بیشتر خانواده ها وجود دارد. مهم این است که این اختلافات به خوبی حل شوند و مشکلات برطرف گردند. وجود اختلاف و دعواهای دائمی تأثیر بدی روی رشد فکری نوزاد، کودک و نوجوان می گذارد. خانوده ای که همیشه میدان کشمکش می باشند، محیط مناسبی برای شکوفایی استعدادها نیست . در این خانواده کسی فرصت رسیدگی به کودک و پرورش او را ندارد، از طرف درگر دعوا و مشاجره به طور مستقیم روی هوش کودکان تأثیر گذاشته و آن را کم می کند.و جود محبت و صمیمیت بین اعضای خانواده و حل اختلاف یه شکل منطقی باعث شکوفایی فکر و اندیشة کودکان می گردد. بنابراین برای داشتن فرزندی باهوش سعی کنید اختلاف خود را به خوبی حل نمایند.
به نکات زیر توجه نمائید:
1 ـ همة خانواده ها تا حدودی اختلاف، درگیری و مشاجره دارند. بنابراین مشکلات فقط مربوط به شما نیست و شما هم می توانید مانند سایر خانواده ها مشکل خود را حل کنید.
یک خانم باید بداند که چه موقع باردار شده است و مراقبتها را شروع کند. داروها، اشعه و مواد مضّر بیشترین تأثیر را در اوایل بارداری دارند، بنایراین یک خانم با دیدن علائم بارداری باید مراقبتها را انجام دهد. هر چند که ممکن است باردار نباشد، چرا که تشخیص حتمی بارداری، بوسیلة آزمایش و توسط پزشک می باشد. با دیدن علائم زیر مراقبتها را شروع کنیدو جهت تشخیص نهایی به پزشک مراجعه نمائید.
1-قطع عادت ماهیانه
2-سوزن سوزن شدن نوک پستانها، پررنگ شدن نوک و اطراف پستان و ظاهر شدن دانه هایی در این منطقه
3-قهوه ای شدن خط سفید میان شکم
4-بروز احتمالی لکه هایی روی بینی و صورت
5-ترش بیش از حد بزاق دهان
6-احساس تکرر ادرار( این علامت در ابتدای بارداری بسیار با ارزش است. )
7-حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی همراه با کم شدن اشتها
8-حالت بی میلی به بعضی غذاها
9-درد در دندانهایی که صدمه دیده هستند
10-عصبانیت، بیهوشی و غش
11- خارش، واریس، تپش قلب
خودتان هم باهوش و خلاق شوید
برای داشتن کودکانی باهوش و خلاق، خودتان هم باید باهوش و خلاق شوید، بنابراین ساعاتی را در روز برای این کار صرف کنید و تمریناتی که در بخش های آینده آماده است را ابتدا خودتان انجام دهید.

کتبهایی مانند تقویت هوش، تقویت حافظه، روش مطالعه، معماهای هوشی، تقویت اراده و…. را بخوانید و با افرادی که در این مسائل مهارت دارند گفتگو و مشورت کنید.
در زندگی خود شاداب و سرزنده باشید، تفریح و شوخی را وارد زندگی خود نمائید در مورد مشکلات و مسائل خود سعی کنید راههای تازه ای کشف کنید هر چند که این راهها ممکن است عملی نباشند و یا خنده دار به نظر برسند با کودکان و نوجوانان رفت و آمد کنید و گاهی کارها و بازیهای آنها را انجام دهید.
از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید.
همیشه شعر زیر را در نظر داشته باشید.
میاسای ز آموختن یک زمان به دانش میفکن دل اندر گمان
بنابراین از هر فرصتی استفاده کنید. صبر نکنید تا بچه دار شوید و آنگاه شروع به کسب اطلاعات در مورد نحوة تربیت او کنید، بلکه از همین حالا این مسائل را بیاموزید و آنها را چنان در ذهن خود مرور کنیدتا هنگامی که بچه دار شدید بتوانید به راحتی آنها را انجام دهید.
قصه ها، شعرها، معماها، اطلاعات عمومی، لطیفه های زیادی یاد بگیرید.مسائلی در مورد عجائب طبیعت، آسمانها، زندگی حیوانات، پرندگان و …. بیاموزید. در مورد صنعت، ریاضی، فیزیک، علوم تجربی، برق و …. اطلاعاتی کسب کنید. از تاریخ تشکیل زمین، تاریخ انسانها، داستانهای تاریخی، شکل زمین، نحوة تشکیل کوهها، علت باریدن باران و …. مطالبی یاد بگیرید. از انواع بازیها، سؤالهای کودکانه و …. بی اطلاع نباشید
.داشتن اطلاعات زیاد و دانستن مطالب و دلیل های آنها باعث می شود تا این مطالب را در زمان مورد نیاز به کودک خود منتقل کنید و حس کنجکاوی و علم دوستی او را روشن نگه
دارید. با پرسش سوالاتی که جواب آنها را می دانید کودک خود را به فکر وامی دارید. این نکته را در نظر بگیرید که هر چه اطلاعات و علوم بیشتری بدانید، کودک شما تیزهوشتر خواهد شد.

آیا فرزند باهوش می خواهید ؟ ( قسمت اول )

بارداری+فرزند باهوش


ازدواج
انتخاب همسر از چند جهت در رشد هوشی کودک مهم می باشد.
1)ژنتیک
هوش و توانایی ذهنی از مواردی است که هم به ژنتیک بستگی دارد و هم تحت تأثیر محیط قرار می گیرد. هنگام ازدواج باید توجه کرد، که با کسی ازدواج صورت گیرد که از نظر هوش و فهم در سطح پایینی نباشد. به این نکته در روایات اسلامی اشاره شده است.
حضرت صادق(ع): « بر حذر باشید از این که با زن احمق ازدواج کنید . همانا مصاحبت با او بلا و گرفتاری است و اولادی ضایع به وجود می آید.»
رسول اکرم(ص): « نگاه کنید و ببینید در چه چیزی فرزند خود را قرار می دهید، پس همان ریشة خانوادگی خود را باز می یابد.» به نقل از رتبطة وراثت و تربیت نوشتة احمد مطهری
البته این موضوع در مورد مرد احمق هم می باشد ولی از آنجایی که نقش مادر مهم تر است در این حدیث روی مادر تدکید شده است. مادر علاوه بر ژنتیک، محیط رشد در دوران جنینی نوزاد را فراهم می کند و از نظر تربیت هم دارای نقشهایی است که از عهدة پدر بر نمی آید.»


 
 
دانلود آلبوم جدید علی عبدالمالکی بگو ایمان ندارم
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۳
 

علی عبدالمالکی با اولین آلبوم مجاز  بگو ایمان ندارم  وارد بازار میشود.به گزارش سانجا...

دانلود آلبوم جدید علی عبدالمالکی بگو ایمان ندارم

سانجا موزیک اعلام کرد :

از آهنگهای  آلبوم بگو ایمان ندارم  علی عبدالمالکی می توان به  بگو ایمان دارم و زندگی و همه چی و عاشقتم و تا کی و دورت بگردم و ارومه و چرا چرا و اهنگ شاد انگاری مریضم اشاره کرد

 آلبوم جدید علی عبدالمالکی بگو ایمان ندارم بزودی وارد بازار میشود البته به صورت مجاز

عبدالمالکی بگو ایمان ندارم از حساسیت بیشتری برخوردار است که این همه مدت طول کشیده تا البوم بگو ایمان ندارم آماده شود.

بگو ایمان ندارم علی عبدالمالکی حدود 1 ماه آینده وارد بازار خواهد شد


 
 
ابداع کننده اصلی اینترنت کی بود
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۳
 

به نقل از مهر،‌ دبورا گوردون استاد زیست شناسی و بالاجی پراباکار استاد علوم رایانه می گویند مورچه های قرمز خرمن چین از همان پروتکل کنترل انتقال (TCP) در انتقال غذا بهره مندند که کاربران اینترنت برای مدیریت انتقال داده استفاده می کنند. محققان این ارتباط مورچه ای را "Anternet ”خوانده اند.

تصویر رایج از یک کلونی مورچه ای نوعی دیکتاتوری شدید است که هر آن مورچه به یک عمر انظباط و سختگیری محکوم می شود، این استعاره زیبایی است اما واقعیت چیز دیگری است. درحقیقت در یک کلونی مورچه ای هیچ کس مسئول چیزی نیست. درست است که یک ملکه وجود دارد اما او هیچ کاری به جز تخم گذاری انجام نمی دهد.

در مورد بقیه مورچه ها باید گفت هیچ کس تصمیم گیری نمی کند، هیچ کس به دیگری نمی گوید چه بکند و هیچ ناظری در کار نیست. این امر سئوال برانگیز است، چگونه همه می دانند چه کار باید انجام دهند.

پاسخ این است که مانند رایانه ها مورچه ها از الگوریتم استفاده می کنند آنها یک مجموعه ساده از قوانین را دنبال می کنند که به هر مورچه می گوید :"اگر چنین اتفاقی روی داد این کار را انجام بده."

به عنوان مثال هر روز صبح مورچه های خرمن چین برای جستجوی غذا به بیرون از لانه می روند. اگر هیچ یک و یا تعداد اندکی از مورچه های گشت زن به لانه بازگشتند مورچه های علوفه بر که غذاها را جمع آوری می کنند در کلونی باقی می مانند.

با این حال اگر تعداد زیادی از مورچه های گشت زن بازگشتند مورچه های علوفه بر کلونی را ترک کرده و رد و اثر شیمیایی بازمانده از مورچه های گشت زن را برای رسیدن به غذا دنبال می کنند.

وسوسه انگیز است که بگوییم مورچه های علوفه بر "می دانند" غذا وجود دارد اما این امر درست نیست. مورچه های علوفه بر هیچ چیز نمی دانند. آنها به سادگی و کورکورانه از دستورالعملی که به آنها می گوید چگونه به آنچه که با آن رو به رو می شوند واکنش نشان دهند، اطاعت می کنند.

محققان چندین دهه است که می دانند مورچه ها از الگوریتم استفاده می کنند. از این الگوریتم ها در علوم رایانه به عنوان مدلی برای بهینه سازی عملیات استفاده می شود.

گوردون که ۲۰ سال است مورچه ها را مطالعه می کند زمانی را که مورچه های خرمن چین مورچه های علوفه بر را بیرون می فرستند بررسی کرد . وی به یک الگوی رفتاری خاص برخورد و توانست با همکاری پراباکار از این راز پرده بردارد.

پراباکار گفت: این ارتباط درست مانند این است که پروتکل های اینترنتی کشف می کنند چه میزان پهن باند برای انتقال یک فایل در دسترس است.

این الگوریتمی که مورچه ها استفاده می کنند برای کشف اینکه چه میزان غذا در دسترس است درست مانند الگوریتمی است که برای پروتکل کنترل انتقال داده استفاده می شود.

الگوریتم پروتکل انتقال داده کنترل کننده چگونگی رفتار اینترنت با داده ها است.

یک رایانه فایل را به مجموعه از بسته ها تقسیم می کند. اینها به رایانه دیگر ارسال می شوند که یک پیام تایید برای هر بسته دریافت شده ، بازگردانده می شود. اگر این پیام های تایید بسیار کند برسند سرعت رایانه انتقال دهنده کاهش می یابد. اما اگر این پیام ها سریع برسد سرعت نیز بالا می رود.

مورچه های خرمن چین نیز به همین شیوه عمل می کنند. یک مورچه گشت زن به کلونی باز نمی گردد تا زمانی که غذا بیابد. اگر تعداد زیادی از این مورچه ها غذا بیابند با سرعت بیشتر باز می گردند و مورچه های علوفه بر بیشتری برای حمل غذا به بیرون از کلونی می روند.

با این حال اگر تعداد کمی از این مورچه ها بازگردند مورچه های کمتری نیز کلونی را ترک می کنند.


 
 
آهنگ جدید بابک رهنما با من باش بریم به آسمون آبی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۱
 

آهنگ جدید بابک رهنما  با من باش بریم به آسمون آبی را هم اکنون دانلود کنید

آهنگ جدید بابک رهنما با من باش بریم به آسمون آبی


 
 
تاریخچه آبگوشت در ایران / آبگوشت دیزی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٠
 
 1. همه دایره‌المعارف‌هایی که درباره ایران تالیف شده‌اند، مدخل «آبگوشت» دارند. شاید باور نکنید اما آبگوشت در کنار همه نام‌ها و نامداران فرهنگ ایرانی، در دایره‌المعارف‌های تخصصی بدل به مدخلی مفصل شده اما در منوی هیچ یک از رستوران‌های تهران آبگوشت نیست! برای خوردن آبگوشت باید به خانه، چایخانه، قهوه‌خانه یا دیزی‌سرایی رفت. آن هم فقط سر ظهر، نه قبل و نه بعد از آن. از قدیم دکان‌هایی هستند که به طور تخصصی هر کدام یک خوراک بیشتر نمی‌پزند؛ حلیمی، کبابی، چلویی، جگرکی، کله‌پزی و بریانی. اما باز هیچ یک از این خوراک‌های اصیل و محبوب ایرانی، جز چلوکباب‌ها، در منوی رستوران‌های ایران جایی ندارند! و به همین خاطر است که در کتابچه‌های راهنمای ایرانگردی برای خارجیان هم فقط فرق پلو و چلو و شرح انواع کباب‌ها آمده است. هر جای دیگر جهان که بود، این تنوع خوراکی را جاذبه‌ای سیاحتی می‌کردند و دست‌کم در منوهای وطنی جایی به آن می‌دادند.
 2. آبگوشت به هزار و یک دلیل از خوراک‌های کهن ایرانیان است. یکی از این دلایل، شیوه کوچی و عشایری زندگی نیاکان ایران، برپایه فرهنگ دامپروری است. ایرانیان حتی هنگامی که شهرهای کهنی همچون همدان و شوش و پارسه را ساخته بودند، به معنی واقعی یکجا‌نشین نشده بودند و باز شاهان و درباریان، همانند مردمان در راه این شهرها ییلاق و قشلاق می‌کردند. این جا‌به‌جایی فصلی، حتی تا چند دهه پیش، میان قشلاق تهران و ییلاق شمیران هم، برای بعضی خانواده‌های متمول، متداول بود. پس گمان نکنید که زندگی کوچی با پایتخت ۲۰۰ساله اخیر ایران نسبتی ندارد.
 3. آبگوشت، محصول زندگی یکجا‌نشینی است و کباب، خوراک زندگی کوچ‌نشینی و کوچندگان تنها هنگامی که به مقصد نهایی می‌رسیدند، فرصت و شرایط بارگذاشتن آبگوشت را می‌یافتند. اگر به مستندهای این نیم قرن که از زندگی عشایر ایران ساخته شده، نگاهی بیندازید، گله‌های چندهزار سَری را می‌بینید که هر یک از بزها، گوسفندان، گاوان و اسبان برای صاحبانشان مهم و محترم‌اند و جان دامداران به جان دام بسته است و بسیار کم پیش می‌آید که دام را سرببرند و جز از شیر و فرآورده‌های شیری آنها، تغذیه نمی‌کرده‌اند. اما در راه ناهموار و پرخطر کوچ هر روزه چند سَر از این دام‌های سلامت و پروار، ناکار و تلف می‌شده‌اند و عشایر پیش از آنکه دام، جان بدهد، آنها را سر می‌بریدند و کباب شام را به راه می‌کردند. کوچ، زمانبندی داشت و می‌بایست که به موقع به مقصد می‌رسیدند وگرنه هزار و یک ضرر و خطر طبیعی، در راه بود. پس فرصت بارگذاشتن آبگوشت تا رسیدن به مقصد، در سفر دست نمی‌داد. آبگوشت ظهر فردا را، از شب قبل باید بار‌گذاشت و پیشتر مقدمات و مخلفات آن را مهیا‌کرد که این همه، جز در یکجانشینی ممکن نبوده و نیست.
 4. دیگر اینکه بساط کباب را به سادگی با سیخی چوبی نیز در بیابان می‌توان به راه کرد اما آبگوشت جز در ظرف پخته نمی‌شود. ساکنان فلات ایران هزاران سال پیش، نخستین ابزار و ظرف‌ها را از چوب و سنگ ساختند. اما ظرف چوبی روی آتش کارکردی نداشت و تنها ظرف‌های سنگی به کار می‌آمدند. پس از آن بود که توانایی ساخت سفال حاصل شد و انواع و اقسام ظرف‌ها شکل گرفت. هزاره‌ها ظرف‌های سفالین به کار می‌رفتند، تا انسان ایرانی به راز سنگ‌های معدنی و آب‌کردن و ریخته‌گری فلزات پی برد و از آن ابزار و ظرف ساخت و ظروف فلزی را به میان آورد. جالب است که آبگوشت، هنوز که هنوز است در سه ظرف سنگی، سفالی و فلزی، طبخ و میل می‌شود. انواع دیزی سنگی و سفالی و رویی (رویی به معنای رویین یعنی ساخته شده از فلز روی که به زبان عامیانه به آن روحی هم می‌گویند) هنوز به شیوه هزاره‌های دور، در ایران ساخته و به کاربرده می‌شود و این سه نوع دیزی، یادگاری است از سه عصر سنگ و سفال و فلز در باستان‌شناسی.
 5. در قدیم پلو یا چلو را در مجمعه‌های بزرگی می‌کشیدند، که به آنها «قاپ» یا «قاب» می‌گفتند و چند نفر با دست از یک قاپ مشترک، غذا می‌خوردند. ممکن بود که چند آدم بزرگ و پرخور با پیری یا کودکی نحیف و کم‌غذا در قاپی همسفره و هم‌غذا ‌شوند. این بود که تقسیم غذا عادلانه نبود و یکی به اصطلاح، قاپ دیگری را می‌دزدید و غذای بیشتری می‌خورد. این بود که ایده «قاپ شخصی» به میان آمد که برای هر کس قاپ کوچکی غذا بکشند و آن را در پیش وی بگذارند. این بود که این «پیش‌قاپ» را «بُشقاب» نامیدند. یک قاپ بزرگ پر از غذا سر سفره می‌آمد و چند قاپ کوچک خالی (بُش به ترکی: خالی) گِرد آن می‌چیدند و برای هر بشقاب، جدا غذا می‌کشیدند. اما آبگوشت چه برای یک تن پخته شود، چه هزار تن، محتوای هر دیزی جدا، درون خود آن می‌پزد و گوشت و نخود و آب، برای هر دیزی به پیمانه برابر ریخته می‌شود و تبعیضی در میان نیست. مانند پلو همه را در یک دیگ نمی‌پزند و پس از پخت، غذا را نمی‌کشند، بلکه اول سهم خام هر دیزی کشیده می‌شود و پس از تقسیم، پخت آغاز می‌گردد.
 6. اما پختن و خوردن آبگوشت کار ساده‌ای نیست. شاید همگان به پختن آن کاری نداشته باشند اما همه از خوردن آن لذت می‌برند. اما اگر یک خارجی از راه برسد و یک دیزی سنگی داغ با سنگک و ریحان جلویش بگذارید، شاید لذتی از لذیذی آن نبرد. چراکه خوردن آبگوشت آموزش می‌خواهد. با قاشق از دهانه تنگ دیزی چیز زیادی بیرون نمی‌آید، مگر اینکه دیزی را کج کنید و برای کج کردن هم، دست خواهد‌سوخت، مگر آنکه با تکه نانی گوشه ظرف را بگیرید و در این کار حتی دستمال کاغذی هم، کمک تکه نان را نخواهد کرد. البته بعضی از دیزی‌های سفالی دو دسته کوچک در دو طرف دارند که در این موقع به دستگیری خورنده می‌‌آیند.
 7. آبگوشت دو بخش دارد، بخش «تَر» که به آن «ترید» می‌گوییم و بخش «خشک» که «کوبیده» می‌خوانیم. همان آب و گوشت که روی هم آبگوشت را پدید آورده‌اند. تقریبا با هم پخته می‌شوند اما جدا خورده می‌شوند. اما عمل‌آوردن این دو بخش به عهده آشپز نیست و شاید تنها خوراکی باشد که خورنده نیز در کار طبخ شریک است. اگر این دو بخش را جدا نکنید، تبدیل به سوپی نه چندان دلچسب خواهد شد و اگر هر یک از این دو بخش را خوب به عمل نیاورید، یعنی مثلا کوبیده را آب‌دار بردارید، لطفی نخواهد داشت. خلاصه آنکه آبگوشت‌خوردن کار هر کسی نیست و اگر برای نخستین بار کسی سر سفره آبگوشت بنشیند، بی‌راهنما به راحتی از ماجرا سر در نخواهدآورد.
 8. گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی دو جزء لاینفک آبگوشت‌های امروزی‌اند و برای ایرانیان شاید تصور آبگوشت‌ بی‌سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی ممکن نباشد. اما شاید ندانید که این دو محصول فرنگی تا صد سال پیش از این، در ایران ناشناخته بوده‌اند. اما آبگوشت پیش از واردات این دو نیز، با گوشت و آب و نخود، آبگوشت بوده. ایرانی همان‌طوری این دو محصول فرنگی را در دیزی کرد و به آن دو رنگ ایرانی بخشید که جانشینان یونانی اسکندر و مغولان وارث چنگیز را به ایرانیانی اصیل و ایراندوست تبدیل کرد.
 9. با وجود این همه کتاب آشپزی و مردم‌شناسی تا به امروز به آبگوشت این‌گونه نگاه نکرده بودیم. چراکه ما گاهی از کنار میراثمان سهل‌انگارانه به سادگی ‌گذشته‌ایم و ظرائف و لطایف فرهنگی نهفته در آنها را ندیده‌ایم. آبگوشت، عصاره فرهنگ ایرانی است و هزاره‌ها تاریخ و نکته در آن خفته است و همه قوت آن به ارزش غذایی‌اش نیست و اگر دقیق به آن بنگریم جان فرهنگ نیاکانمان را در پیاله‌ای از آن خواهیم دید. پس لقمه‌ای از آن را هم نباید هدر داد.

 
 
لپ تاپ بازار
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٠
 
 • بر اساس گفته های فعالان بازار کامپیوتر میزان واردات این محصول روند نزولی به خود گرفته است.
 • طی دو ماه گذشته حجم واردات کاکمپیوتر به ویژه لپ تاپ کاهش پیدا کرده است.
 • بر اساس ادعای فعالان بازار کامپیوتر بخشی از کاهش واردات کامپیوتر به رشد قیمت دلار ارتباط پیدا می کند اما این تمام داستان نیست و بخش دیگر علت این موضوع را در مشکلات پیش روی وارد کنندگان باید جستجو کرد.

 
 
قلاده های طلا
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٩
 
 • عضو "ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله زدگان آذری" اخراج هر بازیگری از محل این ستاد در سینما آزادی را تکذیب کرد.
 • به گزارش مهر، کمال تبریزی در واکنش به سخنان بازیگری که مدعی اخراج از محل جمع آوری کمک های مردمی شده است، عنوان کرد: طی دو روز جمع آوری کمک های مردمی در سینما آزادی کسانی که به نوعی در ارتباط با سینما بودند به آنجا آمدند و هیچ محدودیتی قائل نبودیم. حتی خودم از طریق پیامک از چند مسئول ارشاد هم دعوت کردم به آنجا بیایند. چون کار سیاسی نمی کردیم و هر شخصی هم که آمد از وی استقبال کردیم.
 • وی با تاکید بر اینکه مانع حضور کسی در آنجا نشده است، گفت: از یکسری پیشکسوت که مردم آنها را می شناسند مانند پرویز پرستویی، فاطمه معتمد آریا و رضا کیانیان خواستیم پشت صندوق ها بنشینند و این آقا هم که اصلا نمی شناختمش و نمی دانم در کجا بازی کرده است و چه سابقه ای دارد در حالیکه بسیاری ایستاده بودند بدون اجازه پشت یکی از صندوق ها نشسته بود.
 • این کارگردان ادامه داد: هر شخصی باید حد و اندازه خود را بداند و اگر می خواستیم این روال را داشته باشیم باید به همه کسانی که آنجا می آمدند جا برای نشستن می دادیم.
 • وی افزود: حتی خود من هم یکبار پشت صندوق نشستم و تنها از چهره های خاصی که مردم آنها را بیشتر می شناختند خواستیم پشت صندوق قرار بگیرند.
 • تبریزی تاکید کرد: تا زمانی هم که ایشان حضور داشتند برای ما محترم بودند. اما هنگامی که نشستند اعتراض کردم و گفتم نمی توانید بنشینید. توهین و اخراجی در کار نبوده است و می توانست در آنجا حضور داشته باشد.
 • یکی از سایت های خبری امروز مطلبی را در گفتگویی به نقل از علی رام نورایی بازیگر "قلاده های طلا" منتشر کرده و دراین گفتگو آمده که این بازیگر در یکی از روزهای جمع آوری کمک به زلزله زدگان توسط سینماگران به سینما آزادی مراجعه کرده است و وی توسط یکی از کارگردانان از آن مکان اخراج شده است.
 • وی عنوان کرده که این کارگردان به وی گفته است: تحمل این را ندارم که شما را اینجا ببینم. بفرمایید بیرون. من حتی از ایشان فرصت خواستم که چند ثانیه با هم حرف بزنیم اما ایشان گفت: من هیچ صحبتی با شما ندارم.

 
 
چای سبز
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٩
 

بهتر از 3 روز خود را بدون غذا سر کنی تا اینکه حتی یک روز خود را بدون چای بمانی" ضرب المثل قدیمی چینی.
آیا تا کنون درباره غذا یا نوشیدنی که فوایدی به اندازه چای سبز داشته باشد، چیزی به گوشتان خورده است؟
چینی ها از زمان های بسیار قدیم به فواید چای سبز آگاهند بطوری که از سر درد تا افسردگی را با آن درمان می کرده اند. در کتاب " رموز طبیعی برای داشتن زندگی بهتر" خانم نادین تایلور اظهار می کند که چای سبز به عنوان دارویی با قدمت 4000 سال در چین مورد استفاده بوده است. امروزه، تحقیقات دانشمندان در آسیا و اروپا شواهد محکمی در رابطه با نوشیدن چای سبز اعلام می کند بطور مثال در سال 1994 مجله موسسه ملی سرطان، تحقیقاتی را عرضه کرد که نشان دهنده این مطلب بود که چای سبز تا حدود 60 درصد سرطان حنجره را بین زنان و مردان چینی کاهش می دهد. ترکیبات موجود در چای سبز از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند و همچنین میزان کلسترول را پایین می آورد. همچنین باعث می شود نسبت کلسترول خوب به بد افزایش یابد. بطور خلاصه شرایط زیر مواردی است که خوردن چای سبز در آن توصیه می شود.
• سرطان
• دردهای روماتیسمی
• کلسترول بالا
• بیماری های وابسته به قلب و رگهای خونی
• عفونت
• سیستم ایمنی آسیب دیده
چه چیزی چای سبز را انقدر ویژه کرده است؟
رمز اصلی چای سبز وجود فنل های زیادی است که در آن است مخصوصا به دلیل وجود ماده ای به نام EGCG که آنتی اکسیدان بسیار قوی است و نه تنها از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند بلکه مانع از وارد شدن صدمه ای به سلولهای سالم می شود. همچنین در کاهش میزان کلسترول نیز نقش بسیار ارزنده ای دارد. مانع از لخته شدن غیر طبیعی خون می گردد. چرا که لخته شدن خون باعث گرفتگی عروق می گردد که در نهایت منجر به حمله قلبی می شود. سالها دانشمندان بر این مسئله بودند که علیرغم غذای چربی که فرانسوی ها مصرف می کنند کمتر از امریکایی ها به مشکلات قلبی دچار می شوند. جواب این سوال شراب قرمز بود که منبع عظیمی از پلی فنل هاست که اثرات منفی مصرف دخانیات و چربی های چاق کننده را از بین می برد. در تحقیق سال 1997 که در دانشگاه کانزاس انجام شد فهمیدند که EGCG دو برابر فنل ها، قوی است و همچنین توجیه بسیار خوبی برای این مطلب است که چرا مردهای ژاپنی کمتر دچار حمله قلبی می شوند. با وجود اینکه تقریبا 75 درصد سیگار می کشند .
چرا سایر چایی های چینی چنین خواص مفیدی ندارند؟
چایی سبز و مشکی هر دو از گیاهی به نام کامیلیا به دست می آید. تنها چیزی که چای سبز را متمایز می کند نحوه پروسه شدن آن است. برگ های برگ های چای سبز وقتی در معرض بخار قرار می گیرند ترکیبات EGCG شان اکسید می شود. در مقایسه چای مشکی وقتی تحت بخار قرار می گیرند EGCG موجود در آن به ترکیبات دیگری تبدیل می شود که این مواد برای مقابله با عوامل بیماری زا مقاومت چندانی ندارند.
سایر فواید
شواهد اخیر نشان می دهد که چای سبز حتی به رژیم گیرنده ها هم کمک می کند. در نوامبر سال 1999 مجله تغذیه امریکا نتیجه تحقیقات را در دانشگاه ژنوا در سوئیس منتشر کرد. محققین دریافتند که مردانی که ترکیبی از کافئین و چای سبز را بیش از حد معمول مصرف می کنند کالری بیشتری را نسبت به کسانی که فقط کافئین یا فقط پلاسیبو ( داروی مسکن) استفاده می کنند می سوزانند.
اثرات مضر
تا امروز تنها اثر مضری که از خوردن چای سبز بر جای بر جای مانده بی خوابی است آنهم به دلیل کافئین زیادی که در این نوشیدنی وجود دارد. با این وجود چای سبز کافئین کمتری نسبت به قهوه دارد تقریبا 30 تا 60 میلی گرم کافئین در 6 تا 8 انس از چای وجود دارد در مقایسه در قهوه 100 میلی گرم کافئین در 8 انس از قهوه موجود است.


 
 
چت روم های اینترنتی
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٩
 

چت روم های اینترنتی به وسیله ای برای پر کردن اوقات فراغت جوانان مبدل شده که مرزهای تازه ای در شکل گیری ارزش ها و هویت یابی جوانان پیش روی آنان قرار داده است. بررسی های محققان علوم و ارتباطات اجتماعی نشان می دهد که کارکرد غالب چت برای کاربران ایرانی جنبه فراغتی و سرگرم کننده داشته که در اشکال مثبت و منفی تسهیل کننده و جبران کننده نیازهای ارتباطی آنها در دنیای واقعی است.
گرچه در فضای چت، مرزبندی های جنسیتی روز به روز ضعیف تر می شود اما با این وجود در بیشتر موارد جذابیت های جنسیتی در روابط دنیای مجازی بیش از پیش حایز اهمیت است. کارشناسان معتقدند که مجاورت طولانی با فضای مجازی می تواند به فرهنگ پذیری یک طرفه و تاثیر پذیری افراطی از هنجارها و ارزش ها انجامیده و با تقویت پدیده جهانی شدن تعلقات ملی و سنتی، کابران را تحت تاثیر قرار دهد.

کامران سروش صحت کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی، چت روم ها را میدان های چند کاربردی و از پرطرفدارترین عرصه های مراوده در فضای مجازی دانسته و معتقد است که چت، مرزهای تازه ای در شکل گیری خرده فرهنگ ها ، ارزش ها و هویت جوانان پدید آورده است. وی با اشاره به عوامل تسهیل کننده ارتباط در فضای مجازی چت می گوید: گمنامی، سرعت ارتباط و سیال بودن از جمله علل گرایش به چت است که در روابط جنسیتی و دوست یابی جوانان پیامدهایی به دنبال دارد که محلی برای جست وجو و ارضای کنجکاوی های آنان فراهم می آورد.

این کارشناس با تاکید بر اهمیت فضای چت روم ها در پر کردن اوقات فراغت اظهار می دارد: چت کردن در فضای مجازی، مشارکت عاطفی را جایگزین مشارکت سیاسی و معاشرت رو در روی اجتماعی کرده و نوعی رابطه غیر حقیقی را بر فضای مناسبات میان افراد حاکم کرده است که این امر پیامدهایی چون کاهش سرمایه های اجتماعی ، انزوا و بریدگی از مشارکت های محسوس و عینی را در بر داشته است. وی در توصیف چگونگی جایگزینی روابط عاطفی با روابط سیاسی و علمی در فضای چت تشریح می کند: چت کننده ها از برقراری چند ارتباط همزمان با دیگران به شدت لذت می برند، این افراد در گرفتن اطلاعات خاص از مخاطب خود پیشدستی کرده و از این طریق به یک شناسایی اولیه از مخاطب دست می یابند و می توانند از این طریق توصیف های مبالغه آمیز درباره خود به کار برده و با ابزار همدردی و همسویی با مخاطب، توجه او را به خود جلب کنند. این کارشناس معتقد است که ماهیت غیر رو در روی ارتباطات الکترونیکی اینترنتی، انگیزه بیشتری را در کاربران به ایجاد یک رابطه پشت صحنه ای که ریسک شرمندگی در آن کمتر است، ایجاد می کند.

دکتر محمد ابراهیم برزگر استاد روانشناس اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، با اشاه به دو فاکتور مورد علاقه در جوانان برای برقراری ارتباط با دیگران می گوید: ناشناس ماندن و تنوع گرایی شوق گرایش به ارتباط با چندنفر را به وجود آورده است. وی می افزاید: در نمونه های تحقیقی به دست آمده از چند کافی نت، مشخص شد که 71 درصد از جوانان 15 تا 30 سال یک بار چت کردن را امتحان کرده اند. وی در خصوص نتایج به دست آمده از گرایش سنجی جوانان در هفت موضوع مرتبط با چت کردن ، اعلام می کند: نگاه به چت به عنوان بازی سرگرم کننده 24 درصد، چت به عنوان تدوام زندگی واقعی 17 درصد ، چت به عنوان وسیله ای برای ارتباط دوستانه 18 درصد ، چت به عنوان امکانی برای جست وجو گری 9 در صد ، چت به عنوان ارتباطی نامطمین و ناکارآمد 20 درصد و چت به عنوان ابزاری برای سوء استفاده 12 درصد بوده است.

این استاد دانشگاه می افزاید: 75 درصد چت کنندگان گفته اند که در چت کردن نقش های متقاوتی را بازی می کنند که سهم پسران در ارایه نقش غیرواقعی و تصویری نادرست از خود 89 درصد و سهم دختران 11 درصد بوده است. برزگر بدبینانه ترین نظرات در گرایش چت کنندگان را مربوط به انتخاب همسر دانست و خاطر نشان می کند: به خاطر گسترده بودن فضا و امکان نقش بازی کردن و ارایه رفتارهای دوگانه، بیشتر چت کنندگان معتقدند که محیط چت فضای مناسبی برای انتخاب همسر به شمار نمی آید که در این خصوص آقایان بیشترین بی اعتمادی به چت به عنوان ابزار انتخاب همسر دارند. وی با اشاره به تمایل پسران به برقراری ارتباط دوستانه همزمان با چند فرد غیر همجنس تصریح می کند: بیشتر پسرها با آگاهی از وابستگی عاطفی در دختران، تلاش می کنند که ارتباط خود با آنها را تا مرز آنچه حقیقتاً به دنبال آن هستند، تعقیب کنند. این در حالی است که دخترها اغلب با وسواس و دقت بیشتری دوستی و رابطه پا برجا با یک فرد غیر همجنس را مدنظر دارند.

برزگر می افزاید: تحقیقات جامع نشان داده که نگاه دختران به چت بیشتر جنبه تفنن و بازی دارد با این حال نکته ای که در وهله نخست در تضاد با این جهت گیری قرار دارد، تعهد بیشتر به استفاده صادقانه از فضای مجازی و محافظه کاری و احتیاط بیشتر دختران در برقراری ارتباط آنلاین است. مریم رضا زاده و آرزو صالحی از محققان علوم اجتماعی، در تحقیق مشترکی که در خصوص گرایش جوانان به چت های اینترنتی انجام دادند ، نتایجی را که در ذیل آمده ارایه دادند: 88 درصد به چت به مثابه یک بازی نگاه می کنند، 53 درصد معتقدند که چت کردن فرقی با زندگی واقعی ندارد، 46 درصد معتقدند که کسانی که با آنها چت می کنند خصوصیاتی مشابه با آنها دارند، 40 درصد گفته اند که شخصیت شان در چت با شخصیت واقعی شان متفاوت است، 76 درصد از چت کردن احساس آرامش می کنند، 83 درصد شناخت شخصیت دیگران را در چت غیرممکن می دانند، 44 درصد فهمیدن احساسات و نظرات واقعی افراد در چت را غیرممکن می دانند، 76 درصد در چت به مخاطب خود اعتماد ندارند، 73 درصد امکان انتخاب همسر از طریق چت را مناسب نمی دانند و 43 درصد معتقد به وجود دردسر در دوست یابی های اینترنتی هستند. تحقیقات این دو محقق از زاویه ای دیگر همچنین نشان می دهد که دختران در چت کردن بیشتر مایل به شیطنت و سر کار گذاشتن هستند، در همین راستا پسران در چت کردن تلاش بیشتری می کنند که اعتماد دختران را بر ای تداوم رابطه جلب کنند.

محمد سعید ذکایی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، در بیان انگیزه اصلی از چت کردن می گوید: توجه بیشتر چت کننده ها به مسایل فراغتی و سرگرم کننده چت روم ها بوده است و انگیزه های بعدی به ترتیب شامل پیدا کردن دوست، تازگی محیط چت و مهیج بودن آن ، تفاوت شخصیت در صحنه چت نسبت به زندگی حقیقی و شیطنت و ماجراجویی عنوان شده است. این کارشناس می افزاید: در پاسخ به این سوال که با چه افرادی تمایل به چت کردن دارید، بیش از 50 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که بیشتر دوست دارند با افراد متنوع و ناشناس چت کنند و کمتر از یک سوم تمایل خود را به افراد آشنا بیان داشته اند . همچنین 9/98 درصد پاسخ دهندگان تمایل به چت کردن با افراد غیرهمجنس داشته اند و بدین ترتیب می توان گفت که فضای غالب در محیط چت روم ها گفت وگوهای دوستانه جوانان غیر همجنس است که با نیت ارضای کنجکاوی، آشنایی، سرگرمی و شیطنت و ماجراجویی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص مضمون گفت وگوهای چت کننده ها اعلام می کند: بر اساس تحقیقات انجام شده، بیش از 40 درصد چت کننده ها به دنبال مباحث غیرجدی و پیش پا افتاده و 27 درصد به گفت وگوهایی برای صمیمیت و نزدیکی بیشتر و کمتر از 20 درصد موضوعاتی چون موسیقی فیلم و هنر را مد نظر داشته اند. ذکایی، درباره الگوهای قابل توجه در روابط میان چت کننده ها می گوید: بیشتر جوانان کم سن و سال تر به خصوص پسرهای جوان در گفت وگوهای اینترنتی مایل به صمیمیت و نزدیکی بیشتر با دوستان غیر همجنس خود هستند.

همچنین پسران بیش از دختران مایل به گپ همزمان با بیش از دو یا چند فرد غیرهمجنس بوده و تبحر و مهارت پسران در چت کردن بیش از دختران است. همچنین پسرها ترس و نگرانی کمتری از کنترل ها و شناسایی های غیرمحسوس در خلال چت کردن داشته اند. وی اولویت سایت های مورد مراجعه پاسخگویان برای چت کردن را به ترتیب 85 درصد یاهو، 7 درصد سایت های فارسی زبان مثل بدهی دات کام و روزی دات نت و 5/6 درصد msn دانست.


 
 
آهنگ جدید سامان جلیلی حصار
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٩
 
آهنگ جدید  سامان جلیلی با نام حصار
 
( ترانه سرا : مجید باقری / آهنگساز : سامان جلیلی / تنظیم : میثم اکبری )
 

Saman Jalili - Hesar


 
 
اجلاس عدم تعهد 1391
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۸
 
 • وزیر پیشین امور خارجه به بازخوانی اجلاس عدم تعهد در حراره و سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای در آن پرداخت.
 • وزیر پیشین امور خارجه با اشاره به نطق رهبر انقلاب برای ارائه در اجلاس عدم تعهد در حراره،می گوید: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از این‌که نطق خودشان را آماده کردند، خدمت حضرت امام رحمه‌الله فرستادند و ایشان ملاحظه کردند و نظراتی که داشتند، در حاشیه‌ی آن نطق یادداشت کردند.
 • به گزارش خبرآنلاین، علی اکبر ولایتی وزیر اسبق امور خارجه و مشاور بین الملل رهبر انقلاب درگفت گو با پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شرکت جمهوری اسلامی ایران در هشتمین اجلاس جنبش عدم تعهد در حراره‌ی زیمباوه، گفت:رئیس‌جمهورِ آن‌هنگام ایران به عنوان یکی از علمای بلندپایه‌ی کشور و سابقه‌دار در انقلاب و حکومت در این اجلاس شرکت کردند. در حقیقت این مشارکت به لحاظ ظرفیت و آثاری که داشت، چندبُعدی بود: از یک طرف برای اولین بار یک عالِم دین که در رأس حکومت است، در اجلاس شرکت کرد. چنین اتفاقی قبلاً در نهضت عدم تعهد نیفتاده بود که یک عالِم مسلمان در موقعیت ریاست‌جمهوری و رئیس هیئت شرکت‌کننده در اجلاس عدم تعهد شرکت کند.
 • وی با بیان اینکه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سوی یک حکومت انقلابی شرکت کرده بود و سخنرانی ایشان در حقیقت گفتمان انقلاب اسلامی بود، افزود: برای آن کسانی که تا آن زمان از نزدیک شاهد سخنرانی یک فرد مؤثر در مهم‌ترین انقلاب جهان سوم نبودند. در حالی که قبل از انقلاب اسلامی، انقلاب‌های دیگری نیز پیروزشده بود؛ مثل انقلاب ‌کوبا، انقلاب نیکاراگوئه، انقلاب ویتنام یا انقلاب لائوس و کامبوج، ولی هیچ‌کدام آنها اصالت انقلاب اسلامی را نداشتند و حداکثر یک انقلاب مارکسیستی بودند. حال آن‌که انقلاب مردم ایران یک ابداع در جهان سوم محسوب می‌شد و تقلیدی نبود.
 • وی ادامه داد: {آیت الله خامنه ای}آن‌جا در قامت رئیس‌جمهور، مواضع جدیدی را اتخاذ می‌کرد که به هیچ وجه در قالب های معمول نبود. هنوز حکومت شوروی سابق برقرار بود و یک حکومتی با شعار «نه‌شرقی نه‌غربی» -یعنی غیر متعهد واقعی که جمهوری اسلامی ایران بود- به صحنه آمده بود. از زبان رئیس یک حکومت انقلابی غیر متعهد واقعی، تبیین معانی و مبنای عدم تعهد، به نوعی برای همه جاذبه داشت. این برخی از ویژگی‌های اجلاس حراره بود.
 • ولایتی همچنین گفت: نکته‌ی بعد این‌که نوع حکومت‌هایی که در آن‌جا شرکت داشتند، اغلب حکومت‌هایی لاییک بودند و حکومتی که سکولار نبود و بلکه در این حکومت سیاست و دین به هم آمیخته بود، جمهوری اسلامی ایران بود گفت: . به همین دلیل شنیدن دیدگاه‌های چنین حکومتی از زبان رئیس‌جمهور آن برای شرکت‌کنندگان جاذبه داشت.
 • وزیر اسبق امور خارجه ایران در خصوص با اشاره به اهمیت نطق آیت الله خامنه ای، اظهار داشت: من خاطرم هست که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از این‌که نطق خودشان را آماده کردند، خدمت حضرت امام رحمه‌الله فرستادند و ایشان ملاحظه کردند و نظراتی که داشتند، در حاشیه‌ی آن نطق یادداشت کردند. البته نکات خیلی زیادی نبود و نطق تقریباً به صورت کامل با جزئیاتش مورد تأیید حضرت امام قرار گرفت؛ مگر بعضی نکاتی که ایشان نظر داشتند و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز آنها لحاظ کردند.
 • به گفته وی هم این نطق و هم نطقی که حضرت آقا در سازمان ملل داشتند، یک ویژگی منحصر به فرد داشتند و آن، عدم ملاحظه‌ی قدرت‌های بزرگ بود که ضمن بیان حقایق، پیشنهادهای اصلاحی و انقلابی را برای بهبود وضعیت جنبش بدون ملاحظه‌کاری بیان کردند و این مؤلفه مخصوص ایران است.
 • مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب، افزود: کشورهای دیگر یا جرأت این کار را نداشته‌اند یا ظرفیت بیان چنین مطلبی را نداشتند، زیرا برای آنها تعهدآور می‌شد. لذا از کنار مسائل مهم و حساس جهانی جوری رد می‌شدند که گَزَکی دست قدرت‌های بزرگ دنیا ندهند و مورد نقد و چالش کشورهای بزرگ قرار نگیرند.
 • وی معتقد است نطق‌های دیگران را اگر نگوییم بی‌خاصیت، کم‌خاصیت بود، چون درد معلوم بود و درمانش هم مشخص بود، ولی اشاره‌ای نمی‌شد. مثلاً عدم تبعیض در رعایت حقوق کشورها، صرف نظر از بزرگی و کوچکی آنها به عنوان عضو خانواده‌ی ملل متحد، یکی از انتقادات اساسی بود؛ این که بعضی از کشورها گویی که خون رؤسایشان رنگین‌تر است در شورای امنیت و یک امتیازات ویژه‌ای داشته‌اند که هر چه مورد توافق آنها نبوده وتو کنند.
 • ولایتی تصریح کرد: البته بعضی‌ها به کلیات انتقاد می‌کنند، ولی باید مشخص کنند که کدام کشور مقصر است و چه مشکلی برای بشریت است. خب این‌ها هزینه دارد و کشوری که حاضر است این هزینه‌ها را بپردازد و می‌تواند این کار را بکند، کشوری است که مستقل باشد و ما در بین غیر متعهدها کشوری مستقل‌تر از جمهوری اسلامی نداریم.
 • وی با اشاره به فروپاشی شوروی ، گفت بسیاری نمی‌توانستند پیش‌بینی کنند که پس از فروپاشی شوروی چه خواهد شد. مثلاً در اجلاس بلگراد من خاطرم هست که صحبت می‌کردیم و می‌گفتیم حالا می‌خواهیم چه‌کار کنیم؟ کسی خط مشی نداشت، ولی به مرور زمان، شرایطی پیش آمد که معلوم شد که جنبش عدم تعهد با شرایط جدید دنیا بیشتر سازگار است و لذا تعداد بیشتری از کشورها آمدند و عضو شدند.
 • وی در خصوص اینکه. جنبش عدم تعهد در این شرایط چه چشم‌اندازی خواهد داشت؟، هم گفت: متأثر از شرایط جدید، آمریکایی‌ها دنبال این هستند که دنیایی را درست کنند که چنانچه بوش پدر گفته بود، مدیریتش در دست آمریکایی‌ها باشد.
 • وی ادامه داد:مردم دنیا و به‌خصوص کشورهای اسلامی در تحولات اخیر نشان داده‌اند که حاضر نیستند آمریکایی‌ها را بپذیرند و لذا خود مردم -به‌خصوص مسلمان‌ها- به صحنه آمده‌اند و می‌گویند راه حل‌های آمریکایی‌ها را قبول نداریم. خود کشورهای اسلامی می‌خواهند در مدیریت جهان امروز و آینده دخالت کنند و از آن طرف آمریکایی‌ها نمی‌گذارند.
 • مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب با بیان اینکه این تلاقی دیدگاه‌ها و روش‌ها و منافع بین غرب به سرکردگی آمریکا و جهان اسلام -حداقل با پیشوایی آرمانی جمهوری اسلامی ایران- موجب این تضادها شده که گره جدی آن را در سوریه است، افزود: از این طرف متحدین سوریه مثل ایران، عراق و لبنان -یعنی دوستان سوریه- در کنار سوریه هستند و از آن طرف آمریکایی‌ها از منطقه گرفته تا صحنه‌ی بین‌المللی کشورهای مختلف را جمع کرده‌اند دنبال خودشان و از یک طرف در سازمان ملل دنبال این هستند که مصوبه‌ی مشروعیت‌بخشیدن به این دخالت ها را بگیرند.
 • ولایتی ، خاطر نشان کرد:از طرف دیگر، یک پدیده‌ی جدیدی که اتفاق افتاده، این است که برای اولین بار پس از فروپاشی شوروی، روس‌ها و در کنار آنها چینی‌ها در مقابل این کار آمریکا و غرب ایستاده‌اند و این پس از پایان جنگ سرد و فروپاشی شوروی بی‌سابقه بوده است.
 • این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی معتقد است: خود این، یک عامل مهم تعیین‌کننده در آینده و حال جهان است. این که رهبری فرموده‌اند هندسه‌ی جهان تغییر می‌کند، یک بخش عمده‌اش حضور جدی و تعیین‌کننده‌ی جهان اسلام زیر پرچم بیداری اسلامی و عوامل مؤثر و تعیین‌کننده و فاکتورهای مهم در شکل‌دهی وضعیت توازن‌های جدید بین‌المللی است که دنیای آینده و فعلی صحنه‌ی بین‌المللی را با گذشته متفاوت کرده است.

 
 
نماینده سابق مصر به آرمیتا و علیرضا فرزندان شهیدان رضایی نژاد و احمدی روشن
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٧
 
 1. نماینده سابق مصر در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن همدردی با خانواده های شهدای ترور هسته ای به آرمیتا و علیرضا فرزندان شهیدان رضایی نژاد و احمدی روشن شاخه گل هدیه کرد.
 2. «یسری ابوشادی» نماینده سابق مصر در آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست خبری خانواده های شهدای ترور هسته ای که در حاشیه نشست وزرای خارجه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد برگزار شد، طی سخنانی ضمن تسلیت به خانواده های شهدای ترور هسته ای، این جنایات را محکوم کرد.
 3. وی تأکید کرد که ایران باید این گونه اقدامات را از طریق دادگاه های بین المللی رسیدگی کند.
 4. ابوشادی با تأکید بر محکومیت این گونه جنایات توسط همه کشورها، تصریح کرد: باید با تروریسم در هر جا مقابله شود.
 5. نماینده سابق مصر در آژانس با بیان اینکه من خود سه ماهه بودم که پدرم را در جنگ با اسرائیل از دست دادم، خطاب به همسران و مادران شهدای هسته ای گفت: شما قوی هستید و می توانید این درد را تحمل کنید و به فرزندانتان دلگرمی بدهید و آنها باید بدانند چه کسانی مسبب این جنایات بودند.
 6. وی به آرمیتا و علیرضا فرزندان شهدا رضایی نژاد و احمدی روشن شاخه گل هدیه داد.
 7. آرمیتا نیز به دو زبان انگلیسی و فارسی گفت: ما زنده ایم و پای خون پدرانمان ایستاده ایم.
 8. همسر شهید رضایی نژاد نیز در این باره گفت: ما تروریسم را محکوم می کنیم و فرزندان ما آگاه هستند و بسیاری از جمله دختر من آرمیتا شاهد ترور پدرانشان بوده اند. پدر آنها بی گناه و تنها به این دلیل که در خدمت کشورشان بودند، ترور شدند.
 9. همسر شهید احمدی روشن نیز گفت: از تمامی نمایندگان کشورهایی که در این اجلاس شرکت کرده اند می خواهم به مبارزه خود با تروریسم ادامه دهند.

 
 
دانلود فیلم جدید ماهی دم قرمز
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦
 
 1. ماهی دم قرمز
 2. کارگردان : مهیار عبدالمالکی

 3. موضوع : اجتماعی

 4. مدت : 84 دقیقه

 5. سال تولید : 1390

 6. نوع فیلم : ویدئویی

 7. بازیگران : علی صادقی ، حدیث فولادوند ، اشکان اشتیاق ، پرستو صالحی و ...

 8. خلاصه : یک ماهی دم قرمز قرار است برای سبزی پلو ماهی سفره شب عید پخته شود ...

 9. دانلود فیلم : لینک مستقیم لینک غیر مستقیم ( پارت 1 ،پارت 2 ، پارت 3 ، پارت 4)


 
 
دانلود فیلم بدرود بغداد
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦
 
 1. کارگردان : مهدی نادری
 2. موضوع : داستانی
 3. نوع فیلم : سینمایی
 4. مدت : 90 دقیقه
 5. بازیگران : مزدک میر عابدینی ،مصطفی زمانی ، پانته آ بهرام و ...
 6. خلاصه : دانیل دالکا بعد از شکست در مسابقه بوکس یکی از شرط بندها را به قتل می‌رساند و برای فرار از دست مافیا هیچ جایی را امن‌تر از ارتش نمی‌یابد…
 7. دانلود فیلم : لینک مستقیم لینک غیر مستقیم 

 
 
قهوه تلخ دانلود قهوه تلخ 34 35
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٦
 

قهوه تلخ

 
 
مجموعه سی و چهار

قسمت صد دانـــــــــــــــــــــــلود

قسمت صد و یک دانــــــــــــــــــــــــلود

قسمت صد و دو دانــــــــــــــــــــــــلود


 
 
دانلود آلبوم جدید رضا صادقی همین
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥
 
خبر آلبومی که همینک به دستمان رسید / آلبوم جدید رضا صادقی همین نام گرفت
 
دانلود آلبوم جدید آلبوم جدید رضا صادقی همین

 
 
دانلود فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٤
 

کلاه قرمزی و بچه ننه
ایرج طهماسب
حمید جبلی، ایرج طهماسب، خسرو احمدی، مهدی باطبی، عیسی یوسفی‌پور، 
بهادر مالکی، بنفشه صمدی، پوپک مظفری، داود دلقندی و سورن مناچکیان
26 مرداد سال 91
880 میلیون تومان

فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه با بهبود شرایط اکران و افزایش سینماهای نمایش‌دهنده در تهران فروش خود را در 9 روز به 880 میلیون تومان رساند.
الهام نداف: تا پیش از اکران «کلاه قرمزی و بچه ننه» سینمای ایران در نیمه اول سال 91 تنها سه فیلم میلیاردی داشت.

«گشت ارشاد»، «قلاده‌های طلا» و «خوابم می‌آد» هر کدام توانستند فروش بیش از یک میلیارد تومان داشته باشند هر چند شرایط اکران برای این سه فیلم برابر نبود.

«خوابم می‌آد» با در اختیار نداشتن سینماهای حوزه هنری و «گشت ارشاد» هم با در اختیار نداشتن سینماهای حوزه و شهرداری زمان اکران کوتاه، نتوانستند آن‌طور که باید مخاطبان علاقه‌مند را جذب کنند.

با همه این‌ها، پدیده سال 91 سینمای ایران یعنی «کلاه قرمزی و بچه ننه» توانسته در طی تنها 9 روز در تهران 880 میلیون تومان فروش کند. انتظار می‌رود این فیلم در پایان روز شنبه از مرز یک میلیارد تومان فروش در تهران بگذرد.

فیلم ایرج طهماسب اکنون به صورت گسترده و با در اختیار داشتن سینماهای حوزه هنری و شهرداری روی پرده سینماهاست. این فیلم پیش از این تنها 20 سینما در اختیار داشت.

مقایسه فروش 9 روز اول سه فیلم «گشت ارشاد»، «قلاده‌های طلا» و «خوابم می‌آد» با «کلاه قرمزی و بچه ننه» نشان‌دهنده موفقیت این فیلم در گیشه سینماهاست.

 

کلاه قرمزی و بچه ننه


 
 
دلایل قیمت موز کیلویی ۳۰۰۰ تومان
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٤
 

رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران با بیان اینکه هم اکنون قیمت موز در سطح شهر 3000 تومان است، از ممانعت نسبت به ورود این میوه در حجم بالا به بازار خبر داد.

حسین مهاجران در خصوص قیمت فعلی موز در بازار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم موز در میدان مرکزی میوه و تره بار 2200 تومان است.
وی اضافه کرد: البته هر کیلوگرم موز در خرده فروشی های واقع در سطح شهر با احتساب سود در نظر گرفته شده با قیمتی در حدود 3000 تومان به فروش می رسد.
رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران در بیان علت افزایش قیمت موز در بازار عنوان کرد: به دلیل اینکه روز پنجشنبه هفته گذشته مقدار کمی موز به بازار آمد، قیمت هرکیلوگرم موز درمیدان مرکزی میوه و تره باربه 3000 تومان رسید ولی امروز در میدان مرکزی میوه و تره بار این قیمت نسبت به روز پنجشنبه در هرکیلوگرم 800 تومان کاهش داشته است.
به گفته وی، روز پنجشنبه هفته گذشته عده ای بنا به دلائلی از ورود میزان بالای موز از سردخانه ها به بازار ممانعت کرده بودند.


 
 
نیوشا ضیغمی و رابطه اش با آهنگ
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۳
 

«نیوشا ضیغمی» بازیگر سینما و تلویزیون، شرایط سینمای ایران را دوری تکراری از تیم‌های خاص در فیلم‌های مشخص می‌داند و دلزدگی خودش از این عدم خلاقیت‌ها و شرایط تحمیلی را با تاسیس دفتر سینمایی برای تولید فیلم نشان داده است. «

ضیغمی این گفت‌وگو را به بهانه بررسی فیلم «پرتقال خونی» که اولین محصول سینمایی دفتر اوست، انجام داده است:

در جایی عنوان کردید، هشتاد درصد از فیلمنامه‌هایی که به دستتان می‌رسد را رد می‌کنید. بازمنتقدین وگهگاه خودتان درلابه‌لای مصاحبه‌های خود اعلام کردید در جایگاهی که فعلا در آن قرار دارید راضی نیستید مشکل کار از کجاست؟

مشکل کار اساسا از کل سینماست. سینما امری ذاتی و غریزی است. سینما از بطن تفکرهای مختلف و متنوع بیرون می‌آید. متاسفانه زمانی که نسل من قدم به سینما گذاشت دوره‌ای بود که کارگردانان صاحب تفکر و صاحب سبک اندکی وجود داشتند. زمان علی حاتمی‌ و تقوایی‌ها نبود. اوج شکوفایی سینما دهه قبل از ما بود.

متاسفانه در سینمای ما به محض اینکه فیلمی‌ موفق می‌شود همه رو به تقلید می‌آورند و کپی‌برداری از فیلمهای خارجی بدون درنظر گرفتن ادبیات ایرانی که بیداد می‌کند. این‌ها دست به دست هم می‌دهد و شرایط ناراضی‌کننده‌ای به وجود می‌آورد.

منهای این شرایط چه عاملی باعث شد شما برای دومین حضور خود در سینما نامزد جشنواره فجر شوید. در دهه بعدی به‌گونه دیگری ظاهر شوید و شرایطی که برای باران کوثری و نگار جواهریان اتفاق افتاد برای شما رخ نداد. آیا تاخیر و عدم اکران‌های متوالی باعث روی‌آوردن شما به سینمایی متفاوت بود؟

بله این شرایط به نوعی خود خواسته و ناخواسته اتفاق افتاد. از جهتی ناخواسته که من تنها بازیگری هستم که هشت فیلم بازی کردم که هیچ‌کدام اکران نشدند. شاید اگر» شوریده «که مثال زدید در‌‌ همان زمان اکران می‌شد شرایط برای من تغییر می‌کرد. در همین سینمایی که ما اسم آن را سینمای هنری یا مخاطب خاص می‌گذاریم متاسفانه یکسری بازیگران و کارگردانان خاص تکرار می‌شوند، و انگار همه چیز در سینمای ما ثبت شده و غیر قابل تغییر است.این تقسیم‌بندی‌ها و مرزبندی‌ها اغلب اتفاق می‌افتد که عده‌ای سینمای هنری را به تصویر بکشند و عده‌ای گیشه را پرفروش کنند؛ این به نظر شما غیرعادلانه است؟

غیرعادلانه که قطعا هست. البته بازیگران هر کدام باید در شرایط خود سنجیده شوند، اما اگر حتی خوشبینانه هم نگاه کنیم، آدم‌ها با هم دوست می‌شوند و دوست دارند مجددا همدیگر را تکرار کنند. اما این تیم‌های کاری و ترکیب‌های دو، سه نفره هم برای مردم تکراری می‌شود. همین مسئله در سینمای هنری ما هم باعث افت می‌شود‌ و به عبارتی دیگر آن سبک هم دیگر برای جلب مخاطب جواب نمی‌دهد. این دوپاره شدن سینما اجازه تجربه و هنرنمایی را از بازیگر ‌می‌گیرد.

به‌ نظر شما این به عدم ریسک‌پذیری کارگردانان‌ها برنمی‌گردد که از انتخاب بسیاری از بازیگران می‌گریزند؟ به‌ عنوان مثال اصغر فرهادی که شاید دعوت از هر بازیگر برایش امکان‌پذیر نباشد؟

اتفاقا مثال خوبی نزدی، اصغر فرهادی در فیلم‌هایش از بازیگران چهره مثل شهاب حسینی استفاده کرده است. اما فرهادی ترکیب خوبی از چهره و غیرچهره کنار هم قرار می‌دهد. به‌ نظرم این شهامت و درایت یک کارگردان است که به کدام بازیگر اجازه حضور بدهد که در واقع اعتماد‌ به خودش است، مثل جعفری جوزانی که در اولین تجربه نقش دختر روستایی را درچشم باد به من داد که نقش خیلی آسانی هم برای یک بازیگر جوان نبود. متاسفانه کارگردانان دیگر به خود زحمت کشف بازیگر و ایفای نقش خلاقانه را نمی‌دهند.معمولا انتقادات این عدم خلاقیت‌ها نیز اول گریبان بازیگر را می‌گیرد، مثل انتقاداتی که در فیلم گشت‌ ارشاد به شما وارد شد؟

احتمالا شما به نشست خبری فیلم گشت ارشاد اشاره می‌کنید. گشت ارشاد فیلم خوبی بود، چون به یک موضوع خاص اجتماعی اشاره کرده بود. من هم نقش یک دختر کاملا معمولی را بازی کردم که جزئیات خاصی نداشت، گاهی حساسیت‌های این‌چنینی در مورد یک فیلم شکل می‌گیرد.

شما بعد از تاخیر اکران‌ها با» اخراجی‌ها «شناخته شدید. آیا قبلا به سینمای دفاع مقدس علاقه داشتید یا شوخی‌های خط قرمزی اخراجی‌ها را سکوی پرتاب و مطرح شدن تلقی می‌کردید؟

اخراجی‌ها موضوع دست‌نخورده‌ای بود و در آن شرایط برای من تجربه‌ای جذاب، من اساسا سینمای دفاع مقدس را دوست داشتم‌ حتی زمانی که بازیگر نبودم آدم‌هایی را که به جبهه‌ها رفتند آدم‌های مقدسی می‌دانستم. آن‌ها ربطی به بسیاری از مسائل سیاسی جاری روز ندارند. من امسال برنامه‌ای ضبط کردم که در مورد مادر پنج شهید بود. این فداکاری با کدام متر و قیمت می‌تواند سنجیده شود. اگر این آدم‌ها نبودند امروز ایرانی وجود نداشت. من شاید با اخراجی‌ها یاد گرفتم که جور دیگری می‌شود به آدم‌های جنگ نگاه کرد.

شما اخیرا به تهیه‌کنندگی روی آورده‌ و دفتر سینمایی تاسیس و مدیر برنامه استخدام کرده‌اید، علت این تصمیم شما بعد از یک‌سال‌ونیم عدم حضور در سینما چه بود؟

در مورد تولید و تهیه باید بگویم من در این یک‌ سال‌ونیم که در سینما حضور نداشتم فیلمنامه‌های زیادی خواندم که خیلی ضعیف بودند. نگرانی در من به وجود آمد نه به این دلیل که بازی نمی‌کنم. بلکه نگرانی من ناشی از تولید وسیع و در عین حال ضعیف سینما بود. بنابراین خودم تصمیم گرفتم پا به عرصه تولید فیلم بگذارم، چیزی که در سینمای جهان نیز مرسوم است که حداقل اگر خودم هم فیلم بازی نکنم فیلمنامه‌ای ساخته شود که دوستش داشته باشم وچیزی برای گفتن داشته باشد.پرتقال خونی را دوست داشتید؟ انتظار شما را تا چه‌حد در عرصه تولید برآورده کرد؟

پرتقال خونی فیلمنامه خوبی داشت. پیمان عباسی زحمت زیادی برای نگارش آن کشید، اما با اطمینان باید بگویم فیلمنامه پرتقال خونی به مراتب از فیلمش بهتر بود. فضای بسیار مدرنی داشت و شخصیت‌پردازی‌های سبک تازه‌ای داشت. اما در فیلم سکانس‌ها اندکی بی‌ربط به‌نظر می‌آیند. متاسفانه به‌ علت طولانی شدن پلان‌ها، در مونتاژ، یک‌سوم فیلم کوتاه شد و این ضربه اساسی به فیلمنامه زد.

و این به علت بازنویسی فیلمنامه توسط سیروس الوند نیست؟ دخالت دادن سینمای سیروس الوند در پرتقال‌خونی و سینمایی که به نوعی متعلق به خود اوست؟

دقیقا همین اتفاق افتاد، اما پرتقال خونی فیلم بدی نبود. می‌توانم بگویم از بسیاری از فیلم‌هایی که ساخته می‌شوند بهتر بود.چرا؟ فیلمنامه مثلث عشقی که چیز تازه‌ای در سینما نیست؟

موضوعات دراماتیک تعدادشان محدود است و نحوه پرداخت آن‌ها متفاوت، اگر بخواهیم این گونه به درام در سینما نگاه کنیم تایتانیک پرفروش‌ترین فیلم جهان، فیلمی هندی است؟

ببینید! در روابط آدم‌های آن‌ها دلایل منطقی وجود دارد. علت علاقه دختر هم در فیلمی‌ که مثال زدید تجربه طبقه دیگری بود. مثل فیلم‌های ایرانی نیست که دختری ثروتمند بی‌هیچ دلیل منطقی و روانی، عاشق راننده تاکسی سر خیابانش می‌شود؟

موافقم. چون در آنجا موقع نوشتن فیلمنامه از جامعه‌شناس و روان‌شناس‌ها کمک گرفته می‌شود. به همین دلیل پرداخت‌های آن‌ها جذاب‌تراست. داستان پرتقال‌ خونی روایت سرگشتگی‌های یک نسل است که بین عشق و خانواده و نیاز مادی دست و پا می‌زند.


 
 
آلبوم جدید سون باند دوست دارم گروه هفت (SEVEN BAND)
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢
 

 آلبوم جدید سون باند دوست دارم  گروه هفت (SEVEN BAND)

به لطف دوستان مشکلات در حال حل شدن است و به زودی مجوز‌های لازم صادر خواهد شد

 آلبوم جدید سون باند دوست دارم گروه هفت (SEVEN BAND)


 
 
آلبوم جدید مانی رهنما کافه تعطیل
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢
 

آلبوم جدید مانی رهنما  کافه تعطیل

مانی رهنما آلبوم جدید کافه تعطیل را با همکاری یک خواننده جوان روانه بازار موسیقی می‌کند. مانی رهنما برای اولین بار با یکی از خواننده‌ها به نام مجید صفدری همخوانی کرده است که نتیجه آن آلبوم مشترکی به نام کافه تعطیل است. 

آلبوم جدید مانی رهنما کافه تعطیل


 
 
دانلود آلبوم جدید محسن چاوشی من خود آن سیزده‌ام
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢
 

آلبوم جدید محسن چاوشی من خود آن سیزده‌ام 

آلبوم جدید من خود آن سیزده‌ام محسن چاوشی مدت هاست که به عنوان آلبوم جدید این خواننده معرفی می‌شود ولی هنوز وارد بازار نشده تا نحسی این رقم به جان این خواننده افتاده باشد.

آلبوم جدید محسن چاوشی من خود آن سیزده‌ام


 
 
آهنگ جدید علی عبدالمالکی عذاب وجدان
نویسنده : دوست دارم - ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢
 

آهنگ جدید علی عبدالمالکی  عذاب وجدان


 
 
آهنگ جدید غمگین مجید علی پور به نام نماز آخر
نویسنده : دوست دارم - ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱
 

آهنگ جدید غمگین مجید علی پور به نام نماز آخر 

آلبوم جدید و فوق العاده زیبای مجید علی پور به نام نماز آخر


 
 

دانلود آهنگ جدید مهدی مقدم ویتامین 3

دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین شوخی

دانلود آلبوم جدید رحیم شهریاری سنه گوره

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی دوست داشتم

دانلود آلبوم جدیدمحسن چاوشی پاروی بی قایق

 Musics Download New
 
MusicsDownloadNew.ir| feed musicsdownloadnew.ir| sitemap musicsdownloadnew.ir